Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

Przysucha

Prezydent Duda w Odrzywole dziękował i apelował o wzajemny szacunek

poniedziałek, 13 lipca 2020 21:30 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Odrzywół. Dziękował tu mieszkańcom za poparcie, jakiego udzielili mu w drugiej turze. To była pierwsza wizyta prezydenta po niedzielnych wyborach.

Starosta Marian Niemirski przypomniał, że Andrzej Duda w powiecie przysuskim mógł liczyć na bardzo duże poparcie. Głosowało tu na niego blisko 80 procent wyborców. – Dla nas to wielki honor i wyróżnienie, że prezydent przyjechał właśnie do nas – podkreślał starosta i gratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa.

Andrzej Duda dziękował za wysoką frekwencję, jaka była w drugiej turze wyborów. W niedzielę do urn poszło 68 procent uprawnionych do głosowania. To świadczy o dojrzałej demokracji w naszym kraju, mówił prezydent. Andrzej Duda wspomniał też o gminie Klwów, w której do urn poszło blisko 95 procent wyborców. Spośród 2786 uprawnionych do głosowania na wybory nie poszły tylko 203 osoby.

Andrzej Duda dziękował również za głosy oddane właśnie na niego. – Ponad 10 milionów rodaków zagłosowało na mnie i to jest aż trudne do uwierzenia – mówił prezydent.

Andrzej Duda przyznał, że miniona kampania była bardzo ostra, pewnie momentami zbyt ostra. Prezydent ma jednak nadzieję, że często złe emocje związane z kampanią niedługo się wyciszą. Zaapelował także do mieszkańców o szacunek wobec siebie, który powinien być drogą do jedności.

Andrzej Duda mówił, że kraj niedługo powinna wrócić na drogę dynamicznego rozwoju gospodarczego. – Polska jest jedna, dlatego chciałbym, abyśmy, mimo różnic, rozwijali się w sposób równomierny – mówił w Odrzywole Andrzej Duda. Zapowiedział, że jego prezydentura będzie wypełniona spotkaniami z ludźmi.

A na spotkanie do Odrzywołu przyszły tłumy mieszkańców zadowolone z tego, że prezydent odwiedził właśnie ich gminę i powiat.

Z wizyty głowy państwa w swojej gminie cieszy się wójt Odrzywołu Marian Kmieciak. – Jestem wzruszony, że pierwszą miejscowością w Polsce, którą prezydent odwiedza po wygranych wyborach jest właśnie Odrzywół – mówił.

W gronie osób, które przyjechały na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą nie zabrakło także licznej delegacji z powiatu opoczyńskiego z posłem Robertem Telusem na czele.

Spotkanie z mieszkańcami odbyło się na placu przed Urzędem Gminy w Odrzywole. Stąd Andrzej Duda udał się na Jasną Górę.