Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

Radomskie

Pomoc Samorządu Mazowsza dla działkowców z regionu radomskiego

środa, 15 lipca 2020 12:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/ Arcaion
Elżbieta Warchoł

Prawie 54 tysiące złotych otrzymali z Samorządu Mazowsza działkowcy z regionu radomskiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców.

78 ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Radni Mazowsza przeznaczyli na ten cel 665 tys. złotych. Prawie 54 tys. złotych z tego programu trafiło do gmin z regionu radomskiego. Działkowcy mogą liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia to 10 tys. złotych. W 2019 roku dofinansowanie otrzymały 83 projekty na ponad 700 tys. złotych.

W tym roku dofinansowanie otrzymali: Gmina Kozienice: ROD Kamienny Potok na remont Domu Działkowca 8 tys. złotych, Gmina Kozienice ROD Ustronie na oświetlenie alei głównej lampami solarnymi - 5 553, 60 zł, gmina Kozienice ROD Dolinka na wykonanie nowego przepustu na rowie odwadniającym oraz opalikowanie i wyłożenie faszyną - 5 tys złotych. Gmina Lipsko ROD Słoneczny na remont sieci wodociągowej - wymiana 170 mb rury wodociągowej - 5 008, 00 złotych. Gmina Szydłowiec ROD Szydłowiec na wymianę ogrodzenia w ogrodzie nr 1 wzdłuż ul. Maleckiego dla ROD Szydłowiec etap II - 5 tys. złotych. Gmina Zwoleń ROD Bratek na modernizację parkingu na terenie ROD Bratek w Zwoleniu - 10 tys. złotych. Gmina Iłża ROD Relaks na remont drogi ogrodowej na terenie ROD Relaks w Iłży - 6 800 złotych. Gmina Pionki ROD Zgoda 1 na wymianę bramy wjazdowej i furtki w ogrodzeniu ROD nr 1 Zgoda przy ul. Fabrycznej w Pionkach - 2 400 złotych. Gmina Pionki ROD Zgoda 4 na budowę wiaty śmietnikowej na terenie ROD nr 4 przy ul. Polnej w Pionkach - 2 536 złotych oraz Gmina Pionki ROD Zgoda 5 na wymianę ogrodzenia ROD nr 5 Zgoda przy ul. Niepodległości w Pionkach - 3 200 złotych. Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców to jeden z programów wsparcia samorządu woj. mazowieckiego. Jego głównym celem jest budowa i modernizacja infrastruktury ogrodowej , a przez to poprawa jakości wypoczynku i rekreacji na działkach.