Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Opoczno

Opoczyński urząd czeka na pomysły mieszkańców

środa, 15 lipca 2020 14:32 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Wystartował budżet obywatelski Gminy Opoczno. Na realizację pomysłów mieszkańców samorząd przeznacza pół miliona złotych.

Budżet obywatelski Gminy Opoczno to pomysł burmistrza Dariusza Kosno. Inicjatywa ma zachęcić mieszkańców do współdecydowania o losach gminy. – To historyczna chwila – podkreśla burmistrz, bo - jak dodaje - budżetu obywatelskiego w gminie Opoczno jeszcze nie było.

Na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego zabezpieczone zostanie pół miliona złotych. Jakie inicjatywy można zgłaszać? – Mogą to być wydarzenia kulturalne, sportowe, ale także zadania realizowane na mieniu gminy – wyjaśnia Mariola Saternus z promocji opoczyńskiego urzędu. Chodzi tu np. o remonty ulic, chodników, budowę placów zabaw czy ścieżek rowerowych, które urząd może wykonać tylko na swoich nieruchomościach.

Projekt może złożyć każdy mieszkaniec gminy. Ważne jest jednak to, by taki projekt uzyskał poparcie co najmniej 15 mieszkańców, dodaje burmistrz. Zachęca również opocznian do wzięcia udziału w budżecie obywatelskim.

Szczegóły dotyczące budżetu obywatelskiego dostępne są na specjalnej stronie utworzonej przez urząd: https://opoczno.budzet-obywatelski.org/, można je również uzyskać pod nr telefonu 44 786 01 39.

Złożone przez mieszkańców gminy projekty przejdą weryfikację. Na te spełniające wymogi formalne i prawne, mieszkańcy gminy będą mogli głosować. Sami opocznianie wybiorą więc zadania, które ich zdaniem miejscowy urząd powinien wykonać. Realizacja zwycięskich projektów planowana jest na przyszły rok.