Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria Klementyna Annuarita Nengapeta, dziewica i męczennica
Dziś jest: Niedziela, 29 listopada 2020

REGION

Zgon w powiecie przysuskim, nowe przypadki w powiatach: radomskim, kozienickim i zwoleńskim

piątek, 24 lipca 2020 14:12 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

11 nowych przypadków, 10 ozdrowieńców i 1 zgon - tak przedstawia się bilans koronawirusa dla subregionu radomskiego w piątek, 24 lipca. 

O 9 nowych przypadkach koronawirusa informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu. Pojedyncze przypadki odnotowały również powiatowe stacje w Kozienicach i Zwoleniu.

W ciągu ostatniej doby odnotowano 1 zgon - poinformowała o nim Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przysusze. Należy jednak pamiętać, że data wykazania zgonu w raporcie nie jest równoważna z datą śmierci wykazanej osoby.

Są również ozdrowieńcy. PSSE w Radomiu informuje o 8 osobach, które pokonały koronawirusa. To sześciu mężczyzn w wieku od 17 do 45 lat oraz dwie kobiety w wieku 54 i 59 lat. 

Nowych zakażeń nie odnotowano w powiecie opoczyńskim. Aktywnie chorych jest 40 osób. 431 osób do tej pory pokonało chorobę, natomiast 32 osoby zmarły z powodu COVID-19. W sumie w powiecie opoczyńskim odnotowano 503 zakażenia koronawirusem.

Czekamy na aktualne dane z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich. Jak wynika z danych z czwartku, w kwarantannie przebywają 82 osoby, izolacją domową objętych jest natomiast 7 osób. 16 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym. Dwie osoby przebywają w szpitalu z powodu podejrzenia lub potwierdzenia zakażenia koronawirusem. Konecki sanepid informuje o 29 ozdrowieńcach o 1 zgonie. w sumie potwierdzono 39 przypadków koronawirusa.

Szczegółowy bilans koronawirusa dla poszczególnych powiatów (stan na piątek, 24 lipca): 

Radom i powiat radomski:

W kwarantannie domowej przebywa 636 osób, z czego 18 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywa 113 osób, z czego 19 w ciągu ostatniej doby. Nikt nie przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 120 osób, z czego 33 pod nadzór trafiło w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia lub zakażenia koronawirusem w szpitalu przebywa 45 osób, z czego 5 do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby. Radomski sanepid informuje o 553 ozdrowieńcach (8 w ostatniej dobie) i 84 zgonach. W sumie potwierdzono 1261 przypadków koronawirusa (9 w ostatniej dobie).

Powiat kozienicki: 

W kwarantannie domowej przebywają 594 osoby. Izolacją domową objętych jest 12 osób, z czego jedna do izolacji trafiła w ciągu ostatniej doby. Nikt nie przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 21 osób - wszystkie pod nadzór trafiły w ciągu ostatniej doby. Z powodu zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają 3 osoby. Kozienicki sanepid informuje o 102 ozdrowieńcach i 9 zgonach. W sumie potwierdzonych zostało 126 przypadków koronawirusa (1 w ostatniej dobie).

Powiat białobrzeski: 

W kwarantannie domowej przebywa 677 osób, z czego 66 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nikt nie jest objęty izolacją domowa, nie przebywa w izolatorium ani w szpitalu, a także nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Białobrzeski sanepid informuje o 202 ozdrowieńcach (2 w ostatniej dobie) i 12 zgonach. W sumie potwierdzonych zostało 216 przypadków koronawirusa.

Powiat grójecki: 

W kwarantannie domowej przebywa 3549 osób, z czego 312 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywają 4 osoby. Nikt nie przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 3 osoby, z czego 1 pod nadzór trafiła w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitali przebywa 1 osoba. Grójecki sanepid informuje o 285 ozdrowieńcach i 32 zgonach. W sumie potwierdzono 347 przypadków koronawirusa.

Powiat zwoleński

Kwarantanną domową objęte są 82 osoby, z czego 39 do kwarantanny trafiło w ostatniej dobie. W izolacji domowej przebywa 1 osoba, która do izolacji trafiła w ciągu ostatniej doby. Nikt nie przebywa w izolatorium ani nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Również nikt nie przebywa w szpitalu z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19. Zwoleński sanepid informuje o 54 ozdrowieńcach i 3 zgonach. W sumie potwierdzono 59 przypadków koronawirusa (1 w ostatniej dobie).

Powiat lipski:

Kwarantanną domową objętych jest 113 osób, z czego 8 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domowa objętych jest 10 osób. Nikt nie przebywa w izolatorium ani w szpitalu. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 7 osób (4 pod nadzór trafiły w ostatniej dobie). Lipski sanepid informuje o 34 ozdrowieńcach i 5 zgonach. W sumie potwierdzono 49 przypadków koronawirusa.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową objętych jest 30 osób, 4 w ostatniej dobie opuściły kwarantannę. W izolacji domowej przebywa 7 osób. Nikt nie przebywa w izolatorium, natomiast 6 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub zakażenia koronawirusem w szpitalu przebywa 1 osoba. Szydłowiecki sanepid informuje o 57 ozdrowieńcach i 5 zgonach. W sumie potwierdzono 71 przypadków koronawirusa.

Powiat przysuski:

W kwarantannie domowej przebywa 188 osób, z czego 11 do kwarantanny trafiło w ostatniej dobie. Izolacja domową objętych jest 8 osób. Nikt nie przebywa w izolatorium ani nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub zakażenia koronawirusem w szpitalu przebywa 1 osoba. Przysuski sanepid informuje o 88 ozdrowieńcach i 4 zgonach (1 w ciągu doby).