Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik
Dziś jest: 19 września 2020

REGION

Burzowo w powiatach: opoczyńskim, koneckim i skarżyskim

niedziela, 26 lipca 2020 11:28 / Autor: Weronika Chochoł
fot. imgw
Weronika Chochoł

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia przed burzami.Intensywnych opadów mogą spodziewać się m.in mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. 

IMGW przewiduje, że burze z gradem mogą wystąpić od godz. 14.00 aż do późnych godzin nonych. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami do 80 km/h i 85 km/h. Miejscami może wystąpić również grad.  

 Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznaczone jest kolorem żółtym. Synoptycy przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Jak ostrzegają, prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.