Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stefan Młodszy, męczennik
Dziś jest: Sobota, 28 listopada 2020

Mazowsze

Wojewoda Mazowiecki dofinansował programy: „Maluch+” i Pieczy Zastępczej

poniedziałek, 27 lipca 2020 11:04 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: www.mazowieckie. pl
Elżbieta Warchoł

Pomoc od Wojewody Mazowieckiego otrzymały też gminy z regionu radomskiego.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał w piątek, 24 lipca umowy z przedstawicielami samorządów w ramach dofinansowania inwestycji dotyczących programów: „Maluch+” i Pieczy Zastępczej. Podpisano 18 umów na kwotę 4 638 112 zł. W ramach programu „Maluch+”, Wojewoda Mazowiecki podpisał 12 umów na kwotę 495 720 zł. Dofinansowanie otrzymały między innymi: gmina Jastrząb (umowa na kwotę 40 500 zł), gmina Iłża (umowa na kwotę 48 600 zł), gmina Potworów (umowa na kwotę 48 600 zł), gmina Odrzywół (umowa na kwotę 29 160 zł).

Program „Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. „Maluch+” jest programem rocznym. Celem programu „Maluch+” jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

W ramach Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID – 19”, Wojewoda Mazowiecki podpisał z beneficjentami 6 umów na łączną kwotę 4 142 392 zł. – Wiele rodzin zostało dotkniętych sytuacją związaną z epidemią koronawirusa. Przekazane środki dla samorządów z Mazowsza trafią do rodzin zastępczych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy – podkreślił Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Głównym celem Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID – 19” ma na celu wsparcie podopiecznych placówek, rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka, które otrzymają pomoc w zakresie m.in. zakupu komputerów i wyposażenia teleinformatycznego na realizowanie zadań w trybie zdalnej nauki. ( info: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie).