Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jankowice
Dziś jest: Środa, 29 września 2021

Kozienice

Kozienice mają nowego skarbnika

poniedziałek, 27 lipca 2020 15:10 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dotychczasowy skarbnik gminy Kozienice Barbara Galińska 29 lipca odchodzi na emeryturę. Jej obowiązki będzie pełniła Monika Makulec-Sobota. Taką decyzję podjęli radni miejscy w czasie dzisiejszej sesji.

Radom szczepienia

Skarbnik gminy jest powoływany i odwoływany przez radę miejską na wniosek burmistrza. Dlatego radni musieli dzisiaj wyrazić zgodę na rozwiązanie stosunku pracy między burmistrzem, a obecną skarbnik. Barbara Galińska pełniła funkcję skarbnika od 2006 roku. Pracę kończy z rekordowym budżetem na rok 2020, który po stronie wydatków przekroczył 200 mln złotych. - Pani Skarbnik przez cały czas pracowała z dużym zaangażowaniem potrafiąc łączyć wodę z ogniem, bo czasami to co chcemy jako radni i burmistrz, a możliwości budżetu to jak łączenie dwóch odmiennych żywiołów – powiedział burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski:

Podziękowania dla Skarbnik Galińskiej popłynęły również od przewodniczącego rady Rafała Suchermana i poszczególnych radnych.

- Mimo, że praca Skarbnika była stresująca i pełna emocji, muszę podziękować burmistrzowi Śmietance za to, że dał mi tę szansę, a obecnemu burmistrzowi, że miałam możliwość doprowadzić budżet do tak ogromnej kwoty – mówiła Barbara Galińska:

Następnie radni powołali nową skarbnik w osobie Moniki Makulec-Soboty. Z budżetem samorządowym ma do czynienia od 15 lat. Od roku pracuje w urzędzie miejskim w Kozienicach, a wcześnie pracowała w urzędzie gminy Magnuszew.

- Liczę na jak najlepszą współpracę z radą, burmistrzem, kierownikami i pracownikami urzędu miejskiego. Dołożę wszelkich starań, aby godnie zastąpić Panią Skarbik Galińską – powiedziała po powołaniu nowa Skarbnik Kozienic:

Monika Makulec-Sobota zacznie pełnić obowiązki Skarbnika Gminy Kozienice od czwartku 30 lipca.