Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

Kozienice

Starostwo bez kolejek? Pomóc ma kolejkomat

czwartek, 30 lipca 2020 14:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Nowy system w starostwie powiatowym w Kozienicach ma usprawnić obsługę petentów. Na początku rozwiązanie ma być wdrożone w wydziale komunikacji, a później rozszerzone na pozostałe wydziały.

Problem, wobec którego często stają interesanci starostwa powiatowego w Kozienicach to długie kolejki m.in. do wydziału komunikacji, gdzie chcieli zarejestrować samochód lub wyrobić prawo jazdy. Rozwiązaniem ma być kolejkomat. – Udało nam się wdrożyć system kolejkowania, który pozwoli zarządzać przepływem klientów w kolejkach – mówi Emil Madejski ze starostwa powiatowego w Kozienicach:

Jak to w ogóle działa? - Będzie można przyjść do starostwa i w urządzeniu ustawionym na korytarzu wybrać sprawę, którą chcemy załatwić. W zamian otrzymamy bilet, który wskaże nasz numer i godzinę przyjęcia – wyjaśnia Emil Madejski:

To samo będziemy mogli zrobić także przez internet. System ma zacząć działać pod koniec sierpnia. Wtedy na stronie starostwa pojawi się link, który przeniesie nas na odpowiednią witrynę. Jednak z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej, na początku, kolejkomat będzie działał tylko w formie elektronicznej:

W tym momencie kolejkomat znajdzie swoje zastosowanie w wydziale komunikacji. W ciągu dnia obsługi wymaga w nim około 70 petentów. W przyszłości planowane jest rozszerzenie systemu na wszystkie wydziały starostwa.

Zapraszamy do nas: