Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

Kozienice

Kozienicki Dom Kultury rusza z nową akcją zbierania nakrętek

piątek, 31 lipca 2020 12:29 / Autor: Kamil Zapora
fot. Kozienicki Dom Kultury
Kamil Zapora

Dzisiaj dobiega końca akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Marcela Króla z Nowej Wsi w gminie Kozienice, natomiast od jutra rozpocznie się zbiórka na rzecz Mai Kultys.

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęcają do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Mai Kultys z Holendrów Kozienickich. Nakrętki są przyjmowane w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach codziennie w godzinach od 9.00 do 21.00, w dniach od 1 sierpnia do 31 października.

Akcji patronują wolontariusze z Klubu Młodzieżowego Wolontariatu „Skrzydła" działającego w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Nakrętki przekazane rodzinie zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację dziewczynki.

Maja urodziła się z deformacją prawej nogi: nie ma kości piszczelowej, dwóch kości śródstopia oraz palców II, III, IV. Dziewczynka nie zgina kolana, nie porusza stopą i musi nosić specjalny aparat KAFO, bez którego nie może chodzić, ani stawać. Mimo to ta mała dziewczynka dzielnie walczy o to, by chodzić na własnych nóżkach i uciec przed amputacją. Przeszła już 8 operacji i czeka ją kolejna, bo chora nóżka nie chce rosnąć. Leczenie jest jednak bardzo kosztowne. Wada Mai jest na tyle rzadka i skomplikowana, że dotąd w Polsce nie leczono takich przypadków, dlatego Maja musi kontynuować leczenie w Stanach Zjednoczonych. Koszt leczenia to 120 tysięcy dolarów. W oczekiwaniu na kolejną operację Maja korzysta z intensywnej rehabilitacji, która również wymaga nakładów finansowych. Dlatego dla Mai liczy się każda złotówka podarowana z dobroci serca.

Zapraszamy do nas: