Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

Końskie

O bezpieczeństwie w Sielpi

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 13:41 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Świętokrzyska Policja
Marcin Prejs

Koneccy policjanci spotkali się z letnikami w Sielpi. Mówili o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, a dzieciom rozdawali opaski „niezgubki”.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zorganizowali na plaży w Sielpi spotkanie profilaktyczne z osobami, które spędzają wakacyjny wypoczynek nad miejscowym zalewem. W czasie spotkania funkcjonariusze przypomnieli m.in gdzie bezpiecznie można się kąpać, pod czyim nadzorem można wchodzić do wody, jaki kolor flagi informuje, że można się kąpać oraz jak wygląda znak zakazu kąpieli. Ponadto w trakcie spotkania z dziećmi policjanci rozdawali opaski tzw. „niezgubki”, aby podczas wypoczynku zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych uczestników turnusu, wyjaśnia Marta Przygodzka, rzecznik koneckiej policji.

Opaskę zakłada się dziecku na rękę, kiedy znajduje się ono w dużym skupisku ludzi, np. plaża, festyn. Na opasce jest wyznaczone miejsce na wpisanie numeru telefonu rodzica lub też opiekuna. – W sytuacji kiedy dziecko zniknie nam z oczu, taka opaska zwiększa szansę na to, że sprawniej będzie przebiegała akcja poszukiwawcza, a dziecko szybko trafi do swoich rodziców lub opiekunów – dodaje Marta Przygodzka. Koneccy policjanci rozdali około 200 opasek najmłodszym letnikom wypoczywającym w Sielpi. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.