Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

Radomskie

Rządowe wsparcie dla trzech gmin

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 19:46 / Autor: Radosław Mizera
foto: Pexels/pixabay
Radosław Mizera

Trzy gminy w regionie radomskim: Kozienice, Gózd i Zwoleń otrzymają wsparcie z ministerstwa sportu. W sumie ok. 5 mln 600 tys. złotych.

Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski poinformował na swoim profilu społecznościowym, że resort spotru wesprze : budowę sali gimnastycznej przy PSP nr 3 ( ok. 1,9 mln zł ) i PSP w Stanisławicach (900 tysięcy złotych).

- Chociaż pierwszy wniosek został odrzucony to złożyliśmy kolejny, bo łatwo się nie podajemy. Dziękuję wszystkim, którzy wierzyli w nasz sukces i tym , którzy nam pomogli, zwłaszcza poseł Annie Kwiecień i marszałkowi Stanisławowi Karczewskiemu - powiedział burmistrz miasta.

Gózd otrzymał pieniądze na remont boisk szkolnych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Podgórze i Publicznej Szkole Podstawowej w Kłonówku-Kolonii. W sumie 334 tys. zl.

Natomiast Zwoleń dokona inwestycji przy ul. Parkowej, która będzie polegać na budowie boiska piłkarskiego i treningowego, 6-torowej bieżni okrężnej o długości 400 m, 8-torowej bieżni prostej do biegów na 110m, dwóch rzutni do pchnięcia kulą, skoczni do skoku w dal i trójskoku, skoczni do skoku wzwyż, rzutni do rzutu oszczepem oraz budynku zaplecza sanitarno-szatniowego. Wsparcie wynosi 2 mln 500 tys. zł.