Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

REGION

Umowa na budowę nowego szpitala w Pionkach podpisana

wtorek, 04 sierpnia 2020 16:51 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Starostwo Powiatowe w Radomiu
Monika Nowakowska

Jest umowa na budowę nowego pawilonu zabiegowego szpitala w Pionkach!Umowę podpisał dziś wicestarosta radomski Roman Frąk.

Wykonawcą prac będzie wybrana w przetargu radomska spółka Arbud, która w ostatnich latach specjalizuje się w budowach placówek służby zdrowia. Same prace budowlane będą kosztować ponad 15,3 miliona, a łączna wartość inwestycji to ponad 15,9 miliona złotych.

- Mam nadzieję, że prace będą wykonane rzetelnie oraz terminowo – mówi dyrektor szpitala w Pionkach Bernarda Dudek.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy na działce w pobliżu budynku obecnej chirurgii ma powstać nowoczesny pawilon zabiegowy. Znajdą się tam oddziały chirurgiczny i ginekologiczny, a także izba przyjęć, poradnie specjalistyczne, nocna i świąteczna pomoc lekarska oraz diagnostyka, wyposażona w urządzenie rentgenowskie, USG oraz tomograf komputerowy.

- Gwarantuję, że mamy zabezpieczone środki własne powiatu na całą inwestycję w kwocie 15 milionów 950 tysięcy złotych. Oczywiście będziemy występować o dofinansowanie tej inwestycji z budżetu państwa. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten trudny projekt – mówi wicestarosta radomski Roman Frąk.

Jak wstępnie ustalono, w najbliższy poniedziałek prezes firmy Rafał Makowski oraz kierownictwo budowy mają przekazać harmonogram i kosztorysy prac, a następnie firmie zostanie przekazany plac budowy.

- Zapowiadana od ponad 20 lat budowa nowego szpitala powiatowego staje się faktem. To wielki dzień dla mieszkańców miasta czy gminy Pionki oraz tej części Powiatu Radomskiego. Budowa pawilonu okazała się bardzo ambitnym i trudnym zadaniem, ale dzięki pracy wielu osób, pokazaliśmy, że nie boimy się takich wyzwań. Chcemy, aby był to najnowocześniejszy szpital w regionie, z odpowiednią specjalistyczną kadrą lekarską i pielęgniarską, która będzie jak najefektywniej służyła pacjentom – podsumował starosta radomski Waldemar Trelka.