Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

REGION

Będą sprawdzone wszystkie gospodarstwa rolne

środa, 05 sierpnia 2020 10:31 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Urzędy statystyczne przeprowadzą Powszechny Spis Rolny. Na terenie województwa mazowieckiego sprawdzonych będzie ponad 250 tysięcy gospodarstw.

Powszechny Spis Rolny obejmie wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. Na terenie województwa mazowieckiego jest ich ponad 250 tysięcy.

Spis ruszy po zakończeniu najważniejszych prac polowych, czyli 1 września i potrwa 3 miesiące. Gospodarstwa rolne są zobowiązane wziąć w nim udział.

Urząd Statystyczny w Warszawie zachęca, żeby spisać się przez internet.

- Udział w spisie można wziąć na trzy sposoby: samodzielnie spisać się przez Internet, w trakcie rozmowy telefonicznej lub bezpośredniej rozmowy z rachmistrzem. Ze względu na komfort i bezpieczeństwo warto skorzystać z opcji internetowej. Rolnicy, którzy nie mają odpowiedniego sprzętu lub umiejętności, mogą wybrać spis przez telefon. Rolników, którzy nie spiszą się przez Internet i będzie z nimi utrudniony kontakt przez telefon, odwiedzą rachmistrze spisowi. Rozpoczną oni pracę w październiku - informuje Marcin Kałuski z Urzędu Statystycznego w Warszawie.

W spisie padną pytania o dane dotyczące: położenia i powierzchni gospodarstwa, produkcji ekologicznej, rodzaju użytkowanych gruntów, upraw, zużycia nawozów, pogłowia zwierząt gospodarskich, rodzaju budynków gospodarskich, a także wkładu pracy w gospodarstwo rolne użytkownika i członków jego gospodarstwa domowego oraz pracowników najemnych.