Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

REGION

Szlachetna Paczka poszukuje 9,5 tys. wolontariuszy

środa, 05 sierpnia 2020 11:32 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W wyniku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 co czwarty Polak utracił dochód bądź ma w najbliższej rodzinie kogoś w takiej sytuacji. Pandemia najbardziej uderzyła w grupy i tak już wykluczone społecznie. Szlachetna Paczka chce to zmienić z twoją pomocą.

W tym roku Szlachetna Paczka chce pomóc osobom, które w wyniku pandemii straciły pracę. - Najczęściej dotyczy to małych miejscowości gdzie jeden zakład pracy zatrudniał praktycznie wszystkich – mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna, organizatora Szlachetnej Paczki. - Będziemy też docierać do osób starszych, osamotnionych – dodaje:

Jak mówi Joanna Sadzik, w takiej sytuacji może znaleźć się każdy z nas, choć większość odsuwa od siebie tę myśl. - Szczególnie przejmujące są historie o ludziach takich jak my, którzy żyli normalnie, nic złego w ich życiu się nie działo i nagle z jakiejś przyczyny ich sytuacja się pogorszyła:

Takie historie można by długo wymieniać, zwłaszcza w czasie pandemii. - Bardzo często słyszę, że rok 2020 to zły rok. Myślę, że każdy ma wpływ na to, aby zakończył się od dobrze nie tylko dla nas, ale też dla innych – podkreśla Joanna Sadzik:

Szlachetna Paczka w tym roku chce stworzyć 628 rejonów w całej Polsce, w których wolontariusze odnajdą 30 tys. historii rodzin i osób samotnych. Aby to osiągnąć potrzebna jest pomoc ludzi i to wielu. Szlachetna Paczka rekrutuje 9,5 wolontariuszy. Jeśli chcesz zostać jednym z nich i zmienić rok 2020 zapisz się pod tym LINKIEM