Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

Mazowsze

Powiat zwoleński na liście ostrzegawczej

czwartek, 13 sierpnia 2020 19:24 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Anestiev/pixabay
Elżbieta Warchoł

W przypadku istotnego wzrostu zachorowań powiat zwoleński może trafić do strefy żółtej - powiedział podczas konferencji w czwartek, 13 sierpnia Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

W 19 powiatach, od 8 sierpnia z największym przyrostem zakażeń koronawirusem w Polsce obowiązują dodatkowe restrykcje związane ze stanem epidemii koronawirusa. Powiaty zostały podzielone na dwie strefy: czerwoną i żółtą. Czerwona z bardziej restrykcyjnymi obostrzeniami i żółta z łagodniejszymi obostrzeniami. Ministerstwo codziennie aktualizuje listę powiató.

Na liście powiatów ostrzegawczych, 13 sierpnia znalazł się powiat zwoleński. W przypadku gwałtownego wzrostu może znaleźć się w strefie żółtej. W żółtej strefie nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje w środkach publicznego transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych, jeśli nie można zachować w nich 1,5-metrowego dystansu oraz w miejscach pracy i w zamkniętych pomieszczeniach. W czerwonej strefie wszędzie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. W żółtej strefie organizować można imprezy do 150 osób. W czerwonej jest zakaz organizacji imprez.

W powiecie zwoleńskim, w czwartek, 13 sierpnia doszło do kolejnych 3 zakażeń. Od początku epidemii zakażone zostały 94 osoby. Do zdrowia wróciły 54 osoby. Kwarantanną domową jest objętych 121 osób, w ostatniej dobie przybyła jedna. Izolacją domową są objęte 34 osoby, w ciągu doby to więcej o 4 osoby. W szpitalu przebywają 2 osoby.