Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

Kozienice

Krótsze kolejki do rehabilitacji w Kozienicach

wtorek, 18 sierpnia 2020 11:52 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

W Kozienicach jest tylko jedno miejsce gdzie skorzystamy z rehabilitacji w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia. Nie znajduje się ono w publicznej przychodni, ani szpitalu, a w prywatnej placówce. Jest to przykład współpracy między samorządem, a firmą prywatną w celu zapewnieni opieki medycznej dla mieszkańców.

Do tej pory rehabilitacja prowadzona była przy szpitalu w Kozienicach. Teraz zostanie przeniesiona do nowej siedziby przy ulicy Lubelskiej. - Pomoc znajdą tam pacjenci po operacjach, pobycie w szpitalu i z przewlekłymi chorobami - mówi Anna Kramer, fizjoterapeutka prowadząca rehabilitację w Kozienicach. - Dysponujemy szerokim wachlarzem sprzętu rehabilitacyjnego, który możemy wypożyczyć naszym pacjentom – dodaje:

Od 2012 roku oddział rehabilitacji w Kozienicach prowadzony jest przez niepubliczny podmiot w ramach kontraktu z NFZ. W 2018 roku z powodu nowych warunków podyktowanych przez NFZ istniało ryzyko, że rehabilitacja zniknie z Kozienic zupełnie. Jednak m.in. dzięki osobistemu zaangażowaniu w sprawę starosty Kozienickiego Andrzeja Junga, rehabilitacja wciąż działa, a nawet się rozwija:

Nowy oddział przy ulicy Lubelskiej będzie wyposażony w 53 łóżka, prawie dwa razy więcej niż obecnie. Oznacza to, że jednorazowo więcej pacjentów skorzysta z opieki i rehabilitacji stacjonarnej, a przez to zmniejszą się kolejki.

W dotychczasowej siedzibie przy al. Sikorskiego 10 przyjęcia będą odbywać się do 20 sierpnia.