Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Kozienice

Szansa na remont drogi Garbatka-Letnisko – Wilczowola

wtorek, 18 sierpnia 2020 13:05 / Autor: Kamil Zapora
fot. Google
Kamil Zapora

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zadeklarowała chęć przebudowy Drogi Krajowej 79 między Garbatką-Letnisko w powiecie kozienickim, a Wiloczowolą w powiecie zwoleńskim.

Jak podkreśla wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz, remont jest oczekiwany przez mieszkańców od dawna. - Światełko w tunelu jest coraz jaśniejsze. Właśnie otrzymałam odpowiedź od GDDKiA, że inwestycja jest planowana do realizacji kiedy tylko zostaną zabezpieczone środki – powiedziała wójt.

Teresa Fryszkiewicz ma nadzieję, że remont rozpocznie się jak najszybciej, gdyż według niej inwestycja jest bardzo potrzebna. - Przebudowa poprawi bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale też pieszych, którzy nie mogą poruszać się po chodnikach, ponieważ ich nie ma – mówi wójt.

DK 79 po przebudowie ma posiadać na tym odcinku chodniki, ścieżkę rowerową i nową nawierzchnię. Potrzeba udogodnień dla pieszych i rowerzystów jest zasadna z uwagi na duży ruch na drodze krajowej, która łączy Warszawę z Sandomierzem, a także z Krakowem.

Na remoncie zależy nie tylko mieszkańcom gminy Garbatka-Letnisko, ale także gminy Policzna, która znajduje się dalej w kierunku Sandomierza.