Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Kozienice

Kozienice chcą mieć stację kolejową w mieście

środa, 19 sierpnia 2020 13:52 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W środę upływa termin składania wniosków do Programu Kolej Plus, na który rząd do 2028 roku ma przeznaczyć 6,5 mld zł. O pieniądze ubiegać będą się również Kozienice. W przyszłym tygodniu zwołana zostanie nadzwyczajna sesja rady miejskiej. 

W październiku podpisano list intencyjny w sprawie budowy pasażerskiej linii kolejowej na terenie Gminy Kozienice. W styczniu ogłoszono przetarg na jej koncepcję. Teraz Kozienice będą ubiegać się o bycie beneficjentem Programu Kolej Plus. - W związku z panującą pandemią nie możemy być pewni jakie środki ostatecznie zostaną przeznaczone, ale na razie nie otrzymaliśmy złych sygnałów - mówi burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski:

Piotr Kozłowski podkreśla, że inwestycja jest oczekiwana od lat. - Pozwoli to naszym mieszkańcom na dojazd do pracy, a także stworzenie nowych miejsc pracy. Chcemy zahamować odpływ demograficzny w gminie – powiedział burmistrz:

Potrzebę powstania w mieście stacji kolejowej potwierdzają sami mieszkańcy. Wielu z nich dokładnie wie gdzie chciałaby pociągiem dojechać:

Jak zapowiedział rok temu prezes PKP Ireneusz Merchel, nowe połączenie kolejowe ma umożliwić dojazd z Kozienic do Warszawy w przeciągu godziny.