Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jankowice
Dziś jest: Środa, 29 września 2021

Opoczno

Sesja w dniu patrona powiatu

poniedziałek, 24 sierpnia 2020 15:40 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W opoczyńskim starostwie zakończyła się powiatowa sesja. Radni zapoznali się m.in. z podsumowaniem pierwszego etapu rozbudowy DPS-u w Drzewicy.

Radom szczepienia

24 sierpnia wspominamy św. Bartłomieja. O swoim patronie nie zapomniał Powiat Opoczyński. Jego władze wzięły udział we mszy świętej odprawionej w kolegiacie św. Bartłomieja w Opocznie. – Podczas nabożeństwa dziękowaliśmy za opiekę w mijającym roku – mówi starosta Marcin Baranowski.

Po nabożeństwie w opoczyńskim starostwie przeprowadzona została sesja. Podczas obrad podsumowany został pierwszy etap rozbudowy i przebudowy Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Drzewicy. – Nowy budynek jest wyposażony w 48 pokoi mieszkalnych – wyjaśnia Agnieszka Brola, dyrektor placówki.

Podczas obrad władze powiatu dziękowały także wszystkim osobom, firmom i instytucjom za dotychczasową pomoc w walce z koronawirusem. To również dzięki ich zaangażowaniu obecnie w powiecie opoczyńskim jest stabilna sytuacja epidemiczna. – Ale koronawirus istnieje dalej, dlatego apeluję do mieszkańców o zachowywanie dystansu i noszenie maseczek – mówi Marianna Rożej, dyrektor sanepidu w Opocznie.

Podczas sesji poruszone zostały także m.in. sprawy związane z przygotowaniem szpitala do jesiennej fali koronawirusa oraz szkół do nowego roku szkolnego.