Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty Pallotti, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 22 stycznia 2021

Mazowsze

Będzie druga edycja szkoleń dla kierowców

czwartek, 27 sierpnia 2020 13:42 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Młodzi kierowcy i seniorzy będą mogli doskonalić umiejętności jazdy. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 600 tys. na szkolenia.

Szkolenia będą odbywać się na Torze Modlin. Przeznaczone są dla kierowców w wieku od 18 do 24 lat oraz dla osób powyżej 55. roku życia. Zarząd województwa przeznaczył na ten cel 600 tys. zł.

- To kolejna edycja. Bardzo udany projekt, który był realizowany w zeszłym roku. Wzięło w nim udział ponad 770 uczestników, zdobywają doświadczenie praktyczne i poznając wszystkie aspekty dotyczące bezpiecznego poruszania się w sposób teoretyczny - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

W drugiej edycji weźmie udział 440 osób. W działania włączyło się Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

- Na Mazowszu co roku dochodzi do ponad 3 tysięcy wypadków na drogach. Dwa lata temu spróbowaliśmy pilotażowo zorganizować działania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Chcemy ograniczyć liczbę wypadków - mówi Aleksander Kornatowski, pełniący obowiązki dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Zajęcia z teorii poszerzą wiedzę uczestników m.in. o ruchu drogowym czy wpływie alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych. Natomiast dzięki ćwiczeniom praktycznym kierowcy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności np. manewrowania pojazdem.

- Samochodów przybywa. W tych dwóch grupach ryzyka trzeba zwrócić uwagę na profilaktykę - mówi Tomasz Śmietanka, radny wojewódzki.

Jednym z uczestników poprzedniej edycji szkoleń był Marek Drachal. 

 

Doskonalenie umiejętności jazdy chwali także Aleksander De La Ossa. 

Kierowcy zainteresowani udziałem w szkoleniu mogą zgłaszać się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu przy ul. Suchej.

- Od 1 września zaczynamy rekrutację - mówi Marcin Ciężkowski, dyrektor WORD.