Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Głowaczów, Łękawica
Dziś jest: Poniedziałek, 20 września 2021

Kozienice

Wiemy jak będzie wyglądała droga z Kozienic do Aleksandrówki

czwartek, 27 sierpnia 2020 19:24 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

GDDKiA przedstawiła mieszkańcom ostateczną koncepcję remontu drogi krajowej 79 Kozienice-Aleksandrówka po rozpatrzeniu uwag mieszkańców. Cześć z nich została przyjęta, inne odrzucone. Dzisiaj mieszkańcy dowiedzieli się czego mają się spodziewać.

Radom szczepienia

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy remontu spotkali się dziś z mieszkańcami Kozienic w Centrum Kulturalno-Artystycznym w formie wideokonferencji.

Rozpoczęcia prac powinniśmy spodziewać się na przełomie roku. Remont obejmie odcinek DK79 od ronda przy komendzie straży pożarnej do ronda w Aleksandrówce. Nowa droga powinna rozwiązać problemy, na które mieszkańcy zwracali uwagę od dłuższego czasu. Jak powiedział przedstawiciel projektanta zakres prac obejmie m.in.: zwiększenie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulicy Wójcików i Radomskiej przez powstanie sygnalizacji świetlnej czy budowa nowego wiaduktu w Aleksandrówce wraz ze ścieżką rowerową:

Przy okazji remontu, kompleksowo zostanie przebudowa też ulica Główna w Aleksandrówce, która w czasie remontu posłuży jako objazd. Powstanie tam tymczasowy przejazd kolejowy, a docelowo przed torami znajdzie się zatoczka do zawracania.

Wiceburmistrz Mirosław Pułkowski zwrócił uwagę na brak wspólnego stanowisko z GDDKiA w sprawie zieleni.

Po dyskusji udało się wypracować kompromis ws. wycinki drzew między zatoką autobusową, a blokami przy ulicy Mickiewicza.

Jak zwykle przy remontach dróg krajowych w Kozienicach powrócił temat obwodnicy miasta. Na to pytanie odpowiedział Leszek Sekulski z GDDKiA:

Mimo, że obwodnica Kozienic nie znalazła się wśród 100 pierwszych, które resort wyznaczył do wybudowania, to Leszek Sekulski zaznaczył, że obwodnica może powstać w najbliższych latach.

Planowany remont DK79 to tylko część kompleksowej przebudowy dróg krajowych na terenie miasta. W maju oddano do użytku ulicę Radomską, a do końca września powinniśmy pojechać nową Głowaczowską. W planach jest również remont Lubelskiej.