Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

Kozienice

Coraz bliżej hospicjum stacjonarnego w Kozienicach

czwartek, 10 września 2020 18:05 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Jest zgoda wszystkich stron, żeby w budynku po szkole w Kociołkach znajdowała się siedziba Stowarzyszenia Kozienickiego Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej.

Wczoraj odbyło się spotkanie społeczności Kociołek, burmistrza gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego i prezesa Hospicjum ks. Tomasza Pastuszki. Według wstępnych planów budynek po szkole w Kociołkach zostanie wyremontowany i powiększony. Piętro będzie służyło jako miejsce spotkań dla mieszkańców, a dolna część zostanie przeznaczona na potrzeby Hospicjum. - Będzie tam miejsce dla 15 osób chorych nie tylko onkologicznie, ale też na inne choroby przewlekłe – mówi ks. Pastuszka:

Gmina Kozienice będzie ubiegała się o środki zewnętrzne na rozpoczęcie niezbędnych prac.

Inna dobra wiadomość jest taka, że oficjalnie zakończyła się zbiórka zapoczątkowana jeszcze na początku kwietnia przez Hospicjum na rzecz oddziału zakaźnego szpitala w Kozienicach. Efekt zbiórki to 45 tysięcy złotych, z czego 15 tysięcy to wkład Hospicjum:

Pod koniec czerwca udało zakupić się ozonator i miernik ozonu z maskami do jego obsługi, natomiast jutro zostaną przekazane na oddział lampy antybakteryjne i elektryczny wózek inwalidzki.