Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

Radomskie

Ruszają ćwiczenia obronne w powiecie radomskim

piątek, 11 września 2020 12:47 / Autor: Michał Kaczor
fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
Michał Kaczor

W przyszłym tygodniu na terenie powiatu radomskiego odbędą się ćwiczenia obronne "Radomka 20". Wezmą w nich udział wszystkie jednostki samorządu terytorialnego, a także służby mundurowe.

Celem ćwiczeń jest sprawdzenie organizacji w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa państwa czy wojny. Działania odbędą się 16 i 17 września.

- Ćwiczenie jest kontynuacją przedsięwzięć organizowanych w Powiecie Radomskim w zakresu realizacji zadań obronnych i obrony cywilnej. Będą sprawdzane wybrane elementy działań jednostek samorządowych, jak na przykład funkcjonowanie stanowisk kierowania czy systemu stałych dyżurów - mówi Marcin Genca ze Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Ćwiczenia będą prowadzone w reżimie sanitarnym, zgodnie z zaleceniami sanepidu.

- Całe ćwiczenie będzie przeprowadzone jako symulacja działań różnych służb, współpracy z samorządami i innymi podmiotami. Odbędzie się to w czasie rzeczywistym - dodaje Genca.

Koncepcja ćwiczenia zawiera takie cele szkoleniowe, jak: doskonalenie zasad organizacji urzędów, ze szczególnym uwzględnieniem zespołów realizujących zadania na rzecz decydenta, przygotowanie pracowników urzędów do realizacji zadań wynikających z przeznaczenia urzędów w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny, weryfikacja przyjętych założeń organizacyjno-planistycznych funkcjonowania stanowisk kierowania w różnych ich rozwinięciu, weryfikacja procedur sytemu ochrony zdrowia oraz struktur administracji publicznej do zwalczania zagrożeń epidemicznych, zwłaszcza chorób wysoce zakaźnych i szczególnie niebezpiecznych.