Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci biskupi Tymoteusz i Tytus
Dziś jest: Wtorek, 26 stycznia 2021

Opoczno

Gmina Opoczno dopłaci do wymiany pieców

wtorek, 15 września 2020 17:03 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Można już składać wnioski na dofinansowanie wymiany pieców. Gmina Opoczno przeznaczy na ten cel pół miliona złotych. Tyle samo chce wydać na zadania w ramach budżetu obywatelskiego. O tym, które projekty zostały zakwalifikowane do głosowania mówimy w kolejnej audycji Gmina Opoczno na Fali.

Gmina Opoczno opublikowała zadania zakwalifikowane do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. – Na 31 złożonych projektów weryfikację formalną przeszło 26 – mówił w audycji Gmina Opoczno na Fali Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna. Wśród propozycji są m.in. place zabaw, pumptrack, a nawet renowacja opoczyńskiego Pegaza. Głosowanie na zakwalifikowane projekty ruszy 28 września. Potrwa do 12 października. Zwycięskie zadania zrealizowane zostaną w przyszłym roku. Na ten cel gmina Opoczno przeznaczy pół miliona złotych.

W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy także o uruchomionym naborze wniosków na dofinansowanie wymiany starych pieców na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie w wysokości do 5 tys. zł. – Będzie można wykorzystać te środki na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, na kocioł gazowy, na pompy ciepła, na ogrzewanie elektryczne czy na kotły na biomasę lub pelet – wyjaśniał Tomasz Łuczkowski. Na realizację zadania, samorząd chce przeznaczyć łącznie pół miliona złotych. Bliższych informacji dotyczących możliwości pozyskania pieniędzy na wymianę źródeł ciepła udzielają pracownicy wydziału ochrony środowiska opoczyńskiego urzędu.

16 września w Szkole Podstawowej w Bielowicach odbędą się uroczystości związane z odsłonięciem pamiątkowej tablicy poświęconej plutonowemu Bartłomiejowi Kwapiszowi, żołnierzowi 2. Korpusu Polskiego, uczestnikowi bitwy o Monte Cassino. – Chcemy, by tą tablicą opiekowała się młodzież ze szkoły w Bielowicach, bo właśnie z Bielowic pochodził Bartłomiej Kwapisz – mówił Tomasz Łuczkowski. Jak wyjaśnił, uroczystość połączona będzie z jubileuszem 60-lecia szkoły.

Tomasz Łuczkowski zaprosił także na piątkowy (18 września) koncert Zuzanny Moczek. Wystąpi ona w kawiarni Musique Cafe w Opocznie. Początek o godzinie 19.

Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Łuczkowski, zastępcą burmistrza Opoczna: