Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

Kozienice

Seniorze, przyjdź na piknik sportowy specjalnie dla Ciebie!

czwartek, 17 września 2020 11:32 / Autor: Kamil Zapora
fot. MTKKF
Kamil Zapora

Czas dbania o swoją kondycję i zdrowie nigdy się nie kończy. Niezależnie od tego ile masz lat, możesz wziąć udział w Pikniku „Mazowsze Seniorom” – Aktywnie – zdrowo – sportowo. Jest to propozycja dla osób w wieku 55+, które nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej.

Piknik odbędzie się w sobotę 19 września w godzinach 10:00-17:00 w obiektach sportowych Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach. Celem imprezy jest wykształcenie w pokoleniu osób starszych potrzeby dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zrozumienia egzystencjalnej potrzeby ruchu, jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej oraz promowanie aktywnego stylu życia.

Organizatorem pikniku jest Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej razem z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu i Gminą Kozienice – Liczymy na to, że pogoda nam dopisze, ponieważ o pogodę ducha nie musimy się martwić – mówił Marcin Zmitrowicz, dyrektor KCRiS:

Wśród konkurencji znalazły się: bieg na dystansie 40 m, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, strzelanie z łuku, strzelanie z broni pneumatycznej, ergometry wioślarskie, dart, tenis stołowy i tenis ziemny.

Natomiast w Miasteczku Zdrowego Seniora skorzystać będzie można z bezpłatnych badań oraz porad zdrowotnych (m.in. pomiary ciśnienia, poziomu cukru czy gęstości kości)

Będzie także coś dla duszy. Na Scenie dla Seniora prezentowane będą programy artystyczne.