Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Opoczno

Ważne informacje dla opoczyńskich kierowców

piątek, 18 września 2020 17:18 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Zmiany w wydziale komunikacji opoczyńskiego starostwa. Od 1 października część spraw załatwimy tu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty.

Zmiany w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Opocznie. Od 1 października część spraw będzie załatwiana po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. Chodzi o rejestrację, wyrejestrowanie pojazdu, czasowe wycofanie pojazdu z ruchu, wymianę dowodu rejestracyjnego, wydanie wtórników dokumentów i tablic rejestracyjnych, ale także adnotacje w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Nowy system obsługi mieszkańców zacznie obowiązywać od 1 października. Jednak umawianie wizyt na październikowy termin ruszy już od 28 września.

Jak dodaje starosta, pozostałe sprawy będą w wydziale załatwiane na bieżąco.

 

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówimy również o nowym numerze „Informatora Powiatu Opoczyńskiego”. Do odbioru bezpłatnego pisma zachęca Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

W najnowszym numerze „Informatora” znajdzie się m.in. szeroka relacja z powiatowej inauguracji roku szkolnego, omówienie wizyty dwóch marszałków w Opocznie, której efektem było podpisane porozumienie dotyczącego elektryfikacji kolejowej linii 25.

 

Maseczki ochronne przekazał opoczyńskim uczniom wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Wsparcie trafiło do wszystkich szkół z terenu powiatu opoczyńskiego, mówi starosta Marcin Baranowski.

 

Ruszyła kampania „Kupuj świadomie - Produkt polski”. Celem akcji prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat znaczenia świadomych decyzji zakupowych, wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.