Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Sebastian, męczennik
Dziś jest: Środa, 20 stycznia 2021

Kozienice

W Kozienicach odbył się Piknik Mazowsze Seniorom

niedziela, 20 września 2020 19:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Coraz więcej seniorów jest świadoma zależności między aktywnością ruchową, a zachowaniem dobrej kondycji i zdrowia przez długie lata. Przykład tego mieliśmy w sobotę w Kozienicach podczas pikniku sportowego Mazowsze Seniorom.

W sobotę 19 września do Kozienic zjechali się seniorzy z całego Mazowsza. Powodem był Piknik dla Seniorów zorganizowany przez Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Jak powiedział prezes TKKF Jacek Bączkowski, od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania osób starszych aktywnością fizyczną:

Jak słyszeliśmy, wachlarz konkurencji był szeroki, choć organizatorzy basenu na piknik nie wykopali, a i amatorzy tej dyscypliny by się znaleźli. Jak na przykład pan Krzysztof z Warszawy:

Mimo amatorskiego charakteru imprezy, mogliśmy spotkać na niej osoby, którym idea sportu towarzyszyła przez całe życie, jak chociażby panu Tadeuszowi, który w rzucie kulą nie miał sobie równych:

Powiedzieć, że sport można uprawiać przez całe życie to mało. Trzeba podkreślić, że można go uprawiać z wielkimi sukcesami tak jak Krzysztof Człapski, który stawał na podium mistrzostw Polski, Europy i świata w Nordic Walking. Obecnie ma 57 lat, a wspomnianą dyscyplinę odkrył niespełna 10 lat temu. Trudno o lepszą inspirację dla seniorów:

Na pikniku było coś nie tylko dla ciała, ale i dla duszy. Na scenie dla seniora przez cały czas mogliśmy oglądać i słuchać zespoły klubów seniora.

Co roku piknikom towarzyszyło tzw. miasteczko zdrowia gdzie seniorzy mogli sprawdzić m.in. ciśnienie, poziom cukru we krwi czy gęstość kości. W tym roku z powodu obostrzeń związanych z pandemią swoje stoisko miał tylko Polski Czerwony Krzyż – oddział w Kozienicach. Mogliśmy znaleźć tam tzw. koperty życia. Co to takiego? Wyjaśnia Anna Puzio z PCK:

Jak na piknik przystało, można było również usiąść przy wspólnym stole, coś zjeść i porozmawiać w gronie znajomych:

Piknik zwieńczyła dekoracja zwycięzców. Najlepsi w danych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe.