Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty Pallotti, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 22 stycznia 2021

Kozienice

Tysiące turystów z całego świata przyjedzie do Kozienic w 2023 roku

środa, 23 września 2020 07:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Za trzy lata w Kozienicach zostanie zorganizowany Międzynarodowy Zlot Campingu i Caravaningu. Do miasta na dziewięć dni przyjedzie kilka tysięcy turystów z całego świata, aby poznać walory turystyczne centralnej Polski.

Decyzję podjęto w czasie wrześniowego kongresu Międzynarodowej Federacji Campingu i Caravaningu w Brukseli. - Co roku podejmowane są decyzje z trzyletnim wyprzedzeniem o organizacji największej imprezy turystycznej na świecie - wyjaśnia Michał Szeftel, prezes Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu:

Zlot to doskonała promocja dla organizatora, która w zasadzie zaczyna się już teraz. - Przez najbliższe trzy lata na stronach internetowych 55 krajów będą pojawiały się informacje o zbliżającym się zlocie na Campingu nr 74 nad Jeziorem Kozienickim – mówi prezes PFCC:

Jak zauważył Michał Szeftel, Zlot w 2013 roku sprowadził do Polski ponad sześćset załóg, czyli w sumie kilka tysięcy osób. Jest to pobyt dziewięciodniowy połączony z imprezami turystycznymi, wycieczkami pokazującymi atrakcje okolicy.

Według prezesa Szeftela, Kozienice zasłużyły sobie na to wyróżnienie:

Do tej pory w Polsce odbyły się cztery zloty: we Wrocławiu, Sławie i dwa razy w Łebie. Tegoroczny Zlot w Rzymie został odwołany z powodu pandemii. Doświadczenie pokazuje, że po zorganizowanym Zlocie ruch turystyczny w danym miejscu wzrasta o 20, a nawet 30 procent i na tę liczbę w dużej mierze składają się turyści zagraniczni.