Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

Opoczno

Z promilami na hulajnodze

wtorek, 22 września 2020 13:03 / Autor: Marcin Prejs
pixabay.com
Marcin Prejs

Ponad 2,5 promila alkoholu miała w organizmie 51-letnia kobieta, która jechała na elektrycznej hulajnodze w Gapininie w powiecie opoczyńskim.

Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce ustalili, że 51-latka nie dość, że była pijana to dodatkowo poruszała się niewłaściwą stroną drogi, za co została ukarana mandatem karnym. Kobieta w wyniku upadku doznała niezagrażających życiu obrażeń twarzy, wyjaśnia Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej policji.

Policjanci przypominają, że hulajnogi elektryczne póki co nie spełniają przesłanek żadnej kodeksowej kategorii pojazdu, zatem ich użytkownicy są traktowani jako piesi. A ci powinni poruszać się chodnikiem, drogą dla pieszych lub poboczem. Jeżeli pobocza nie ma lub czasowo nie można z niego korzystać, jadący na hulajnodze elektrycznej może poruszać się jezdnią, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania przejazdu pojazdom. W razie poruszania się po poboczu lub drodze obowiązkowo należy trzymać się lewej strony, tak żeby widzieć nadjeżdżające samochody. Osoby na hulajnogach elektrycznych mają obowiązek jechać jeden za drugim.