Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

Kozienice

Sprzeciw wobec zmniejszenia liczby karetek w Kozienicach

środa, 23 września 2020 12:06 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Według nowego planu działania systemu ratownictwa medycznego na terenie Mazowsza, karetka specjalistyczna pogotowia ma zniknąć z Kozienic, a ta znajdująca się w Świerżach Górnych ma zostać przeniesiona do oddalonego o dziesięć kilometrów Magnuszewa. Nie tylko mieszkańcom nie podoba się ten pomysł.

Dzisiaj pod szpitalem w Kozienicach odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez posła Konrada Frysztaka. Poseł przekazał na niej informację o planach wojewody mazowieckiego wobec pogotowia ratunkowego na terenie powiatu kozienickiego i przedstawił negatywne opinie wydane przez samorządowców:

- Podstawowym zadaniem starosty jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Największa skala zagrożeń znajduje się w miejscach najbardziej zaludnionych, w naszym przypadku jest to miasto Kozienice – podkreślił starosta kozienicki Andrzej Jung:

- Najważniejsze jest bezpieczeństwo, a jest ono zagrożone decyzją wojewody. Mówimy tu o wydłużonym czasie dojazdu karetki do miasta, gdzie do szkół ponadpodstawowych uczęszcza ponad dwa tysiące uczniów z całego powiatu – powiedział Tomasz Trela, radny powiatu kozienickiego:

- Duża część wyjazdów zespołów, zarówno podstawowych jak i karetki specjalistycznej, jest związana z Kozienicami i najbliższą okolicą – powiedział Witold Wrodycki, wicedyrektor szpitala w Kozienicach:

Konrad Frysztak interweniował już w tej sprawie u wojewody Konstantego Radziwiłła i poprosił o ponowne przeanalizowanie planu. Uwagi i interpelacje zostały skierowane również do ministra zdrowia oraz ministra administracji i spraw wewnętrznych.