Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Opoczno

Ogarnęli koronawirusa i dostali nagrody

piątek, 25 września 2020 13:39 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Nowa inicjatywa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie cieszyła się dużym zainteresowaniem odbiorców. Na konkurs „Ogarnij koronawirusa” wpłynęło aż 80 prac.

Konkurs dotyczący koronawirusa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opocznie ogłosiła na początku maja. – Głównym celem było złagodzenie stresu związanego z pandemią – wyjaśnia Anna Kucharska, dyrektor placówki. Jak dodaje, chodziło o umożliwienie dzieciom i młodzieży na wyrażenie swoich trudnych emocji w formie plastycznej i literackiej. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. – Wpłynęło aż 80 prac – mówi Anna Kucharska.

Laureaci nagród głównych i specjalnych upominki przygotowane przez organizatorów odebrali w opoczyńskim starostwie. Nagrodę główną w swojej kategorii wiekowej w konkursie literackim otrzymała m.in. Marta Baranowska z 1 LO w Opocznie. – To dla mnie duża satysfakcja – przyznaje.

Pozostałe osoby biorące udział w konkursie swoje nagrody mogą odbierać bezpośrednio w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie. Dyrektor placówki dziękuje uczestnikom za liczny udział w konkursie, fundatorom nagród za wsparcie i pracownikom Poradni za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

 

Nagrodzeni w konkursie literackim:

1.Klasy VII-VIII SP i I Liceum

Nagroda główna

Marta Baranowska I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, kl. I - „Człekolandia”

Nagroda Specjalna

Milena Kmita SP Nr 1 w Opocznie, kl. VII - „Chciwość”

Wyróżnienia:

Aleksandra Banaś I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, kl. I - „Koronawwirus”

Maria Wieruszewska I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, kl. I - „Magia waleczna”

  1. Klasy IV-VI SP:

Nagroda Główna

Faustyna Telus SP Ogonowice, kl. VI – „Koronawirusek”

Nagroda Specjalna:

Natalia Kazuła SP Paradyż, kl. V – „Niezwykła kraina”

Aleksandra Dziubek SP Petrykozy, kl. VI – „Baśń o koronawirusie i dzielnym Maurycym”

Maria Sobolewska SP Paradyż, kl. V „Złoty kwiat”

Wyróżnienia:

Julia Karpińska SP nr 3 w Opocznie, kl. IV - Bajka o koronawirusie”

Dominik Ksyta SP Zachorzów, kl IV – „Bajka o koronawirusie”

Patrycja Kata SP Kamień, kl. VI – Czarnoksiężnik Koronawirus”

Nikola Orłowska SP Januszewice, kl. VI – „Wirus z koroną”

Dominika Ksyta SP Zachorzów, kl VI – „Zły czarnoksiężnik i nieustraszona armia”

Jakub Dzitkowski SP Paradyż, kl. V – „O tym jak chytrusek stał się koronawirusem”

Maria Kowalczyk SP Zachorzów, kl. V – „Podstępny koronawirus”

Maja Strzelecka SP Zachorzów, kl. V – „Bohater Tomcio”

Joanna Gąsieniec SP Zachorzów, kl. V – „Bajka o koronawirusie”

Kamila Kmita SP Libiszów, kl. V – „Opowieść o czynie Xany”

 

Nagrodzeni w konkursie plastycznym:

W kategorii klasa „0” (16 prac):

Nagrodę główną otrzymuje Artur Cuper ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie

Nagrody specjalne otrzymują:

  1. Wiktoria Nowak z Przedszkola nr 2 w Opocznie
  2. Antoni Kowalski z Przedszkola nr 5 w Opocznie
  3. Jakub Janecki z Przedszkola nr 4 w Opocznie
  4. Bracia Tomasz i Szymon Jurek z Przedszkola nr 4 w Opocznie
  5. Dawid Wojtarek z Przedszkola nr 2 w Opocznie

Wyróżnienia otrzymują:

  1. Apolonia Matyśkiewicz Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  2. Zofia Pomykała Szkoła Podstawowa w Mroczkowie Gość.
  3. Piotr Jachimowski Przedszkole nr 5 w Opocznie
  4. Iga Sulgostowska Przedszkole Akademia Malucha w Opocznie
  5. Kamila Bąk Przedszkole Akademia Malucha w Opocznie
  6. Jakub Melka Szkoła Podstawowa w Zachorzowie
  7. Aleksy Gruszecki Przedszkole Akademia Malucha w Opocznie
  8. Bartosz Marecki Przedszkole Samorządowe w Drzewicy
  9. Jan Belica Przedszkole nr 2 w Opocznie
  10. Florian Baranowski Przedszkole nr 8 w Opocznie

 

W kategorii klasy I-III Szkoły Podstawowej (13 prac):

Nagrodę główną otrzymuje Maja Stolarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Opocznie

Nagrody specjalne otrzymują:

  1. Eliza Karasińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie
  2. Natalia Padusińska ze Szkoły Podstawowej w Kraśnicy
  3. Patryk Fiderek ze Szkoły Podstawowej w Kraśnicy

Wyróżnienia otrzymują:

  1. Kacper Marecki Szkoła Podstawowa w Drzewicy
  2. Malwina Gąsiorek Szkoła Podstawowa w Bielowicach
  3. Nikola Wawrzyńczak Szkoła Podstawowa w Radzicach Dużych
  4. Amelia Muszyńska Szkoła Podstawowa w Kraśnicy
  5. Nikola Gmaj Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  6. Karolina Adamkowska Szkoła Podstawowa w Kraśnicy
  7. Kinga Kuligowska Szkoła Podstawowa nr 2 w Opocznie
  8. Maja Szołowska Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  9. Damian Stuleblak Szkoła Podstawowa w Kraśnicy

 

W kategorii klasy IV-VI Szkoły Podstawowej (33 prace):

Nagrodę główną otrzymuje Maja Stępień kl. V Szkoła Podstawowa w Zachorzowie

Nagrody specjalne otrzymują:

  1. Maria Kowalczyk kl. V Szkoła Podstawowa w Zachorzowie
  2. Bartłomiej Zwoliński kl. V Szkoła Podstawowa w Zachorzowie
  3. Kamila Jaszewska kl. V Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  4. Amelia Kłys kl. V Szkoła Podstawowa w Mroczkowie Gość.
  5. Aleksander Sówka kl. V Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  6. Stanisław Sobczyk kl. V Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  7. Zuzanna Jurek kl. V Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie

Wyróżnienia otrzymują:

  1. Hanna Ambroziak Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  2. Roksana Słodkowska Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  3. Jan Podlasin Szkoła Podstawowa w Zachorzowie
  4. Aleksandra Goworek Szkoła Podstawowa w Zachorzowie
  5. Dominika Juszczyńska Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  6. Filip Pawlak Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  7. Jakub Kuśmierski Szkoła Podstawowa w Zachorzowie
  8. Zofia Karkocha Szkoła Podstawowa w Zachorzowie
  9. Maja Goworek Szkoła Podstawowa w Zachorzowie ( 2 prace)
  10. Magdalena Goska Szkoła Podstawowa w Kraśnicy
  11. Bartosz Jetz Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  12. Dawid Lewandowski Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  13. Jagoda Kuleta Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  14. Maciej Krzysztofik Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  15. Zuzanna Lewandowska Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  16. Kuba Szołowski Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  17. Jakub Waliński Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  18. Wiktor Deperas Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  19. Lena Białas Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  20. Gabriela Majchrzak Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie
  21. Maja Strzelecka Szkoła Podstawowa w Zachorzowie
  22. Szymon Cieluch Szkoła Podstawowa w Zachorzowie
  23. Dominik Ksyta Szkoła Podstawowa w Zachorzowie
  24. Dawid Zarębski Szkoła Podstawowa w Zachorzowie