Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Opoczno

Starosta Baranowski: blok operacyjny to nasza priorytetowa inwestycja

piątek, 25 września 2020 16:48 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Budowa nowego bloku operacyjnego przy opoczyńskim szpitalu ma kosztować blisko 19 mln zł. Wniosek o dofinansowanie tego zadania powiatowy samorząd złożył do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Powiat Opoczyński złożył dwa wnioski o wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jak wyjaśnia starosta Marcin Baranowski, pierwszy z nich dotyczy planowanej inwestycji w powiatowym szpitalu w Opocznie. – Chodzi o budowę nowego bloku operacyjnego – mówi starosta. Planowana inwestycja może pochłonąć blisko 19 mln zł.

Drugi wniosek dotyczy inwestycji drogowej w Bielowicach. Jak mówi starosta, również gminy złożyły wnioski na przebudowę powiatowych dróg.

Łącznie w skali całego kraju na zadania w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone będzie aż 6 miliardów złotych.

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opocznie rozstrzygnęła konkurs „Ogarnij koronawirusa”. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, mówi Anna Kucharska, dyrektor placówki. – Wpłynęło aż 80 prac – mówi.

Nagrodę główną w swojej kategorii wiekowej w konkursie literackim otrzymała m.in. Marta Baranowska z 1 LO w Opocznie. – To dla mnie duża satysfakcja – przyznaje.

Pozostałe osoby biorące udział w konkursie swoje nagrody mogą odbierać bezpośrednio w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie.

 

Zmiany w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Opocznie. Od 1 października część spraw będzie załatwiana po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. Chodzi o rejestrację, wyrejestrowanie pojazdu, czasowe wycofanie pojazdu z ruchu, wymianę dowodu rejestracyjnego, wydanie wtórników dokumentów i tablic rejestracyjnych, ale także adnotacje w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Nowy system obsługi mieszkańców zacznie obowiązywać od 1 października. Jednak umawianie wizyt na październikowy termin ruszy już od 28 września.

Jak dodaje starosta, pozostałe sprawy będą w wydziale załatwiane na bieżąco.