Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

REGION

Jechał z naczepą bez czeterch kół i hamulców

wtorek, 29 września 2020 06:56 / Autor: Michał Kaczor
fot. WITD Radom
Michał Kaczor

Brakujące cztery koła, niedziałające hamulce i uszkodzone zawieszenie - taki stan techniczny miała naczepa, którą wycofała z ruchu mazowiecka inspekcja transportu drogowego.

Pojazd został zatrzymany na trasie S7 w Zaborowie koło Grójca. Okazało się, że jego stan techniczny nie pozwala na dalszą jazdę.

- Naczepa poruszała się tylko na dwóch kołach ostatniej osi, a pozostałe cztery były zdemontowane. Osie, na których nie było kół, podwieszono do ramy pojazdu pasami służącymi do mocowania ładunku. Opony na trzeciej osi naczepy były kompletnie zniszczone – na lewej widać było druty, a w prawej były głębokie pęknięcia. Poduszka przy lewym kole na trzeciej osi była również uszkodzona i zablokowana. Przy lewym i prawym kole na pierwszej, podwieszonej pasami osi naczepy nie było klocków hamulcowych - relacjonuje mazowiecka inspekcja transportu drogowego.

W czasie dalszej kontroli wykryto także awarię układu hamulcowego oraz, że kierowca nie wpisał rozpoczęcia przejazdu w tachografie.

Okazało się, że kierowca niedługo wcześniej kupił naczepę. Inspekcja zatrzymała dowód rejestracyjny i wydała zakaz dalszej jazdy. Kierowca został ukarany mandatem.