Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Białobrzegi

Gmina Stromiec liczy straty po nawałnicy. Burza nie oszczędziła powiatu białobrzeskiego

wtorek, 06 października 2020 15:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Mariusz Unieżycki
Weronika Chochoł

Zerwane dachy i powalone drzewa... Powiat białobrzeski szacuje straty po nawałnicy, która w poniedziałek przeszła nad regionem. 

W sumie zerwanych i uszkodzonych zostało 10 dachów, m.in w Stromcu, Pirogu i Bobrku. W tej ostatniej miejscowości wiatr całkowicie zerwał dachy wraz z poszyciem i więźbą dachową  z dwóch domów. W Rudzkiej Woli zawaliła się stodoła, natomiast w Pirogu - domek letniskowy. Strażacy walczyli również z powalonymi na drogi powiatowe i gminne oraz posesje drzewami. Białobrzescy strażacy w poniedziałek wyjeżdżali 36 razy, we wtorek wzywani byli do 11 interwencji - relacjonuje asp. Jacek Podwysocki - rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach: 

Największe straty odnotowano w gminie Stromiec. Już w nocy strażacy wraz z władzami gminy pomagali najbardziej poszkodowanym, natomiast od rana trwa rekonesans - mówi Dariusz Gołębiowski - sekretarz gminy Stromiec: 

Straty odnotowano również w gminie Odrzywół (o szczegółach pisaliśmy tutaj) oraz w gminie Zakrzew (o szczegółach pisaliśmy tutaj).