Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Końskie

Nagrodzeni nauczyciele z powiatu koneckiego

wtorek, 13 października 2020 11:26 / Autor: Michał Kaczor
fot. Starostwo Powiatowe w Końskich
Michał Kaczor

Najlepsi nauczyciele z powiatu koneckiego wyróżnieni. Uroczyste wręczenie nagród miało odbyć się 16 października, ale zostało odwołane ze względu na pandemię.

Uroczyste wręczenie nagród miało odbyć się w piątek (16 października) w II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich. Zostało jednak odwołane ze względu na epidemię.

 

Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej złotym medalem za długoletnią służbę zostały wyróżnione: Barbara Karasińska oraz Danuta Sosnowska ze Szkoły Podstawowej w Górnikach.

 

Srebrnym medalem: Ewa Urbańska-Figlarz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich oraz Paweł Fidos z I LO w Końskich.

 

Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli zostali odznaczeni: Iwona Ambroszczyk oraz Maria Mytkowska z II LO w Końskich, Barbara Biała ze Szkoły Podstawowej w Pilczycy, Marcin Pluta oraz Dorota Wilk – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich, dyrektor Placówek Oświatowych w Modliszewicach – Barbara Makuch, dyrektor Bursy Szkolnej w Końskich – Ewa Ostrowska, dyrektor Przedszkola nr 5 w Końskich – Renata Sielska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Końskich – Monika Zielińska, a także naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu MiG Końskie – Krystyna Milczarek.

 

Nagrodę Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty otrzymali: Ewa Paszyńska z II LO w Końskich, Marcin Pluta z ZSP nr 2 w Końskich, oraz Hanna Rzepka dyrektor ZSP w Stąporkowie.

 

Wśród wyróżnionych przez starostę koneckiego są: Marzena Domagała i Elżbieta Krzysztofik z I LO w Końskich, Ewa Król – Zmieniecka, Agnieszka Woźniak oraz Irena Brzozowicz z II LO w Końskich, Witold FitasŁukasz Sękowski i Dariusz Łyżwa z ZSP nr 1 w Końskich, Iwona Mańko-Sękowska i Dorota Wilk z ZSP nr 2 w Końskich, Iwona Krzaczyńska i Grażyna Zbroja z ZSP nr 3 w Końskich, Jacek Ryś i Monika Grabusińska z ZSP w Stąporkowie, Joanna Sarleja i Katarzyna Muszyńska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy oraz Katarzyna Kocowicz z Poradni PP w Końskich.

 

Nagrody Starosty Koneckiego uzyskali również dyrektorzy placówek: Wojciech Jasnos (I LO w Końskich), Beata Salata (II LO w Końskich), Beata Jakubowska (ZSP nr 1 w Końskich), Jan Rybiński (ZSP nr 2 w Końskich), Beata Fidor (ZSP nr 3 w Końskich), Jan Słuszniak (SOSW w Baryczy), Monika Zielińska (Poradnia PP w Końskich) oraz Ewa Ostrowska (Bursa Szkolna w Końskich).