Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

Przysucha

Koronawirus w Wieniawie: zamknięty Urząd Gminy, zdalne nauczanie w podstawówce

czwartek, 15 października 2020 09:59 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Anestiev)
Weronika Chochoł

Wstrzymana bezpośrednia obsługa w Urzędzie Gminy, zdalne nauczanie w szkole podstawowej. Poważna sytuacja epidemiczna w gminie Wieniawa. Wójt apeluje: - Wirus to nie żaden wymysł, jesteśmy tego świadkami. Proszę wszystkich o rozwagę i stosowanie się do zaleceń!

W Publicznej Szkole Podstawowej w Wieniawie potwierdzono ok 5 zakażeń, w Urzędzie gminy "pozytywne" są dwie osoby. - Siedem osób z Urzędu Gminy wykazuje objawy grypy, przebywają one w domach. 

W związku z trudną sytuacją, do poniedziałku włącznie w szkole prowadzone jest nauczanie zdalne. Do piątku włącznie nieczynne będzie Przedszkole Publiczne - tutaj również potwierdzono zakażenie koronawirusem. 

- Wyniki badań, które otrzymamy prawdopodobnie w piątek lub sobotę będą podstawą do podejmowania dalszych kroków co do funkcjonowania zarówno placówek oświatowych, jak i Urzędu Gminy. Urząd pracuje, bieżące sprawy są realizowane. W trosce o zdrowie mieszkańców postanowiliśmy zamknąć drzwi, ale wszystko można załatwić telefonicznie, poprzez ePUAP czy droga mailową - uspokaja wójt Krzysztof Sobczak: 

Wśród osób zakażonych jest m.in zastępca wójta. - Przykład z naszego terenu świadczy ewidentnie o tym, że całość zakażenia, to są przypadki bezobjawowe, które były wśród uczniów. Ta transmisja zaczęła się od nauczycieli, a jeśli chodzi o Urząd Gminy - w pierwszej kolejności zachorowały i miały objawy dzieci pracowników urzędu - wyjaśnia Krzysztof Sobczak: 

Niektórzy ciężko przechodzą zakażenie, część osób wymaga hospitalizacji. - Żadne zakazy, nakazy i przepisy nie uchronią nas przed infekcją - możemy uchronić się przed nią sami - apeluje wójt gminy Wieniawa - Krzysztof Sobczak: 

 Dziś przebadani zostaną pracownicy urzędu i szkoły, którzy mieli kontakt z zakażonymi.

Wznowienie obsługi beneficjentów Urzędu Gminy w Wieniawie planowane jest na poniedziałek, 19 października. W sprawach pilnych można kontaktować się z urzędem telefonicznie:

  • Sekretariat: 48 673 00 01
  • Biuro Obsługi Mieszkańców: 48 377 73 99
  • Zakład Usług Komunalnych: 48 377 73 96
  • Gospodarka Nieruchomościami: 48 377 73 95
  • Świadczenia rodzinne: 48 377 73 87
  • Pomoc społeczna: 48 377 73 98