Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /REGION/5 milionów do wzięcia

Informacje z regionu

5 milionów do wzięcia

11 lipiec 2017 / Tekst

Do 14 lipca przyjmowane są wnioski do budżetu obywatelskiego samorządu województwa łódzkiego. Swoje propozycje zgłaszają też opocznianie.

Artur Bagieński
Artur Bagieński

fot. Radio Plus Radom

Budżet obywatelski samorządu województwa łódzkiego w tym roku wystartował po raz pierwszy. Dzięki niemu mieszkańcy będą mogli zdecydować, jakie zadania ponadregionalne warto w ich otoczeniu zrealizować, wyjaśnia wicemarszałek województwa łódzkiego Artur Bagieński.

Na budżet obywatelski samorząd województwa przeznaczył 5 mln zł. Pieniądze te trafią do pięciu subregionów, na które podzielone zostało województwo. Powiat opoczyński znalazł się w subregionie wschodnim. Obejmuje on powiat/miasto Skierniewice oraz powiaty: skierniewicki, rawski, brzeziński, tomaszowski i właśnie opoczyński. Łącznie trafi tu 1 mln zł. Każdy wniosek może liczyć na dofinansowanie od 10 tys. do 300 tys. zł. Jak dodaje wicemarszałek, z terenu powiatu opoczyńskiego wpłynęły już pierwsze propozycje do budżetu obywatelskiego. Chodzi m.in. o organizację uroczystości związanych z 50-leciem koronacji obrazu w Studziannie.

Wicemarszałek zachęca również do oddawania głosów na pozostałe wnioski, jakie także zgłoszone zostaną do budżetu obywatelskiego z terenu powiatu opoczyńskiego. Jeden z nich dotyczył będzie dożynek wojewódzkich, jakie w przyszłym roku mają odbyć się w Sławnie. Połączone one będą z podsumowaniem projektu turystycznego realizowanego przez samorząd, wyjaśnia wójt Sławna Tadeusz Wojciechowski.

O pieniądze z budżetu obywatelskiego województwa starać się będą także mieszkańcy Drzewicy. Jak wyjaśnia burmistrz Janusz Reszelewski, chodzi o organizację cyklu imprez na miejscowym torze kajakowym i zalewie.

14 lipca upływa termin składania zgłoszeń do budżetu obywatelskiego. Potem nastąpi weryfikacja wniosków, a od 1 października głosowanie. Zwycięskie projekty będą zrealizowane w 2018 roku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4