Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

Radomskie

Czerwona strefa w powiecie – co ze szkołami i starostwem?

sobota, 17 października 2020 10:05 / Autor: Michał Kaczor
fot. geralt/pixabay.com
Michał Kaczor

Od dziś powiat radomski stał się czerwoną strefą obostrzeń związanych z epidemią. Oznacza to m.in. zmiany w funkcjonowaniu szkół.

W placówkach oświatowych praca została zorganizowana w następujący sposób w:

  • Liceach Ogólnokształcących w Iłży i w Pionkach - kształcenie będzie odbywać się zdalnie.
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach i Chwałowicach, Zespole Szkół w Pionkach oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży - zajęcia teoretyczne będą odbywać się zdalnie, a zajęcia praktyczne stacjonarnie.
  • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy pracuje normalnie, a  nauka odbywa się tam stacjonarnie.

Jeśli chodzi o szkoły specjalne, to zajęcia w:

  • Zespole Szkół w Pionkach zostaną przeniesione do budynku głównego, ponieważ są tam większe pomieszczenia i można zachować większe odległości,
  • Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chwałowicach w szkole podstawowej zajęcia będą odbywać się stacjonarnie, zaś w szkołach ponadpodstawowych obowiązuje nauka zdalna. 

- Jestem w stałym kontakcie z dyrektorami tych placówek, robimy wszystko, by zajęcia zostały przygotowane jak najlepiej. Szkoły są gotowe do  prowadzenia zajęć zarówno zdalnych, jak i stacjonarnych. Posiadają niezbędne środki do dezynfekcji oraz ochrony, jak chociażby maseczki. Kadra nauczycielska ma już doświadczenie w prowadzeniu zajęć na odległość, a dzięki udziałowi w programie „Zdalna Szkoła” otrzymaliśmy dodatkowy sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Praca starostwa nie zmieni się, ale najlepiej załatwiać sprawy przez telefon lub internet. W budynku należy nosić maseczki, zachować dystans społeczny minimum 1,5 metra i dezynfekować dłonie.

Starostwo informuje, że odwołane zostały zaplanowane na przyszły weekend imprezy w Skaryszewie – II Bieg św. Huberta i Tradycyjna konna pogoń za lisem.

Warto dodać, że działalność basenów, aquaparków i siłowni jest dozwolona, jeśli wykonują działalność leczniczą oraz dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych.