Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

Kozienice

Kozienice czekają na głosy poparcia

poniedziałek, 26 października 2020 13:54 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Trwa kampania "Pod biało-czerwoną". Mieszkańcy oddając głosy na swoją miejscowość mogą sfinansować w ten sposób zakup masztów i flag. Kozienicom wciąż brakuje wymaganej liczby głosów.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie jednak od mieszkańców. By dumnie eksponowana była w centralnym miejscu gminy musi zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia.

Zgodnie z regulaminem gminy do 20 000 mieszkańców muszą zebrać 100 głosów; powyżej 20 000 do 100 000 tysięcy – 500 głosów i powyżej 100 000 mieszkańców – 1000 głosów. Do akcji włączyły się również Kozienice. Gminie wciąż brakuje głosów do osiągnięcia regulaminowej liczby. Do głosowanie zachęca Jarosław Traczyk z Urzędu Miejskiego w Kozienicach:

Głosy można oddawać pod adresem: www.gov.pl/web/bialoczerwona.

Premier Mateusz Morawiecki ma nadzieję, że angażując mieszkańców, zachęci ich do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem, jak i przyszłością Polski. 100-lecie wiktorii odniesionej w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję.