Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

Opoczno

Podwyżka za śmieci, ale mniejsza niż planowano

piątek, 30 października 2020 16:00 / Autor: Marcin Prejs
fot. manfredrichter/Pixabay
Marcin Prejs

Więcej za śmieci zapłacą w przyszłym roku opocznianie. Podwyżka wynika z dużo większej niż dotychczas ilości odpadów, które trafiają na miejskie składowisko.

Sprawa ustalenia opłat za zagospodarowanie odpadami komunalnymi była jednym z punktów piątkowej sesji. Początkowa propozycja podwyżek cen zakładała, że opłaty za śmieci wzrosną z 9 zł do 15 zł za śmieci segregowane i z 18 zł do 30 zł za śmieci niesegregowane. Na komisjach jednak wypracowane zostało inne stanowisko, dlatego podczas sesji burmistrz Dariusz Kosno złożył autopoprawkę do przedłożonego projektu uchwały. – Zdaję sobie sprawę z tego, że czas jest trudny i powinniśmy te obciążenia, które wynikają ze zwiększonej produkcji odpadów komunalnych podzielić pomiędzy mieszkańców a gminę – mówił burmistrz.

Zgodnie z propozycją burmistrza opłaty za śmieci miałyby wynieść odpowiednio 12 zł i 24 zł. Radni zaakceptowali takie podwyżki. Za przyjęciem uchwały głosowało 18 radnych, 1 osoba wstrzymała się od głosu, 2 były nieobecne. Za kompromisowe rozwiązanie dziękował burmistrzowi wiceprzewodniczący rady Jerzy Pręcikowski.

Podwyżka wynika z dużego wzrostu ilości odpadów odbieranych od mieszkańców w porównaniu do lat ubiegłych. Nowy cennik zacznie obowiązywać od przyszłego roku.