Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

Kozienice

Szpital w Kozienicach jednoimienny?

poniedziałek, 02 listopada 2020 08:42 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego szpital w Kozienicach powinien w najbliższych dniach przygotować 237 łóżek dla pacjentów z COVID-19, co w praktyce oznaczałoby przekształcenie szpitala w jednoimienny. Dyrekcja szpitala uważa, że to zły pomysł.

Dyrekcja szpitala wystosowała do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pismo, że nie jest w stanie przeznaczyć tylu łóżek do leczenie pacjentów z koronawirusem. - Obawiamy się problemów z zabezpieczeniem opieki lekarskiej i pielęgniarskiej – mówi dyrektor Roman Wysocki. - Obecnie trzydzieści procent personelu medycznego przebywa na zwolnieniach lekarskich, kwarantannie bądź izolacji. Ponadto wielu pracowników jest w grupie podwyższonego ryzyka ze względu na wiek lub choroby towarzyszące – wymienia dyrektor.

Poza tym na terenie powiatu kozienickiego znajduje się zakład strategiczny jakim jest Elektrownia Kozienice, a szpital jest jedynym w powiecie gdzie funkcjonuje oddział ginekologiczno-położniczy oraz neurologiczny.

W chwili przekształcenia szpitala w Kozienicach będzie utrudniony dostęp do świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z zewnątrz w Zespole Poradni Specjalistycznych (w tej chwili korzysta z niego około 130 pacjentów dziennie, Pracowni Radiologii i USG oraz Laboratorium Centralnego.

Jaka liczba łóżek jest zatem realna dla dyrektora?

Jutro o 10 odbędzie się telekonferencja, na które poznamy ostateczne stanowisko wojewody.