Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

REGION

Dr Marek Posobkiewicz potrzebuje pilnie osocza ozdrowieńca

poniedziałek, 02 listopada 2020 10:48 / Autor: Radosław Mizera
FB/Marek Posobkiewicz
Radosław Mizera

Pochodzący z Szydłowca dr Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny, potrzebuje pilnie osocza ozdrowieńca. Grupa BRh-. Marek Posobkiewicz prosi również, by oddawać osocze także dla innych chorych w całej Polsce, bo potrzeby - jak czytamy w mediach społecznościowych - są ogromne i naprawdę ani kropelka każdej z grup się nigdzie nie zmarnuje.

Jeśli ktoś chciałby oddać osocze może to uczynić ze wskazaniem: Szpital MSWiA przy ul Wołoskiej, RCKiK ul Saska w Warszawie, ewentualnie RCKIK Radom. Dawcą osocza może być osoba, która: ma 18-60 lat;  chorowała na COVID-19 (lub zakażenie przeszła bezobjawowo), została uznana za wyleczoną i dobrze się czuje; obecnie jest uznana za zdrową, czyli: od chwili ostatniego wymazu z nosogardzieli metodą RT PCR i uzyskania ujemnego wyniku upłynęło 14 dni; w przypadku osób, które chorowały na COVID-19 i nie miały badań kontrolnych metodą PCR minęło co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów lub zakończenia izolacji; miała stwierdzone przeciwciała anty-SARS-CoV-2 bez objawów COVID-19, a od dodatniego testu na obecność przeciwciał minęło co najmniej 14 dni (bez testu kontrolnego metodą PCR); w przeszłości nie miała transfuzji krwi lub jej składników; wyrazi pisemną zgodę na wykorzystanie osocza. do oddawania krwi; wyrazi pisemną zgodę na wykorzystanie osocza.

Marek Posobkiewicz jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W latach 20212-18 był Głównym Inspektorem Sanitarnym. Pracował ostatnio w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.