Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

Końskie

Konecki urząd przejmie zabytkową Gloriettę

środa, 04 listopada 2020 15:00 / Autor: Marcin Prejs
fot. UMiG Końskie
Marcin Prejs

Konecki urząd przejmie zabytkową Gloriettę. Zaniedbany obiekt ma zostać odnowiony.

Znajdująca się w koneckim parku zabytkowa Glorietta przejęta zostanie przez miejscowy urząd. Wszystko za sprawą uchwały podjętej przez koneckich radnych. Zgodnie z nią właściciel przychodni przy ul. Południowej przejmie zajmowany przez siebie budynek gminy, oddając samorządowi zabytkową Gloriettę i znajdujące się w jej pobliżu dwa pawilony. Dopłaci jeszcze samorządowi 2 mln zł. Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Jak wyjaśnia burmistrz, dokumentacja techniczna rewitalizacji samej Gloriety już została sporządzona przez poprzednich właścicieli obiektu.

Co będzie w przejmowanych przez samorząd pawilonach, tego jeszcze nie wiadomo. Gmina chce najpierw dopełnić formalności związane z przeniesieniem prawa własności, dopiero potem zastanawiać się będzie jak zagospodarować obiekty.

Część radnych złożyła wniosek do wojewody o uchylenie uchwały o zamianie nieruchomości. Ten jednak odrzucił ich skargę, dlatego procedura związana z zamianą może być realizowana. Oznacza to, że konecki samorząd niedługo formalnie stanie się właścicielem Glorietty i zgodnie z zapowiedziami burmistrza wyremontuje niszczejący obiekt.