Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Opoczno

Policja docenia szczere intencje kierowcy, ale..

czwartek, 05 listopada 2020 13:12 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Niecodzienną interwencję odnotowali opoczyńscy policjanci. Do komendy przyjechał mężczyzna, który przyznał, że podczas cofania prawdopodobnie zarysował inny samochód. Niestety okazało się, że 38-latek jest nietrzeźwy.

4 listopada o godzinie 16.45 do opoczyńskiej jednostki samochodem osobowym saab przyjechał 38-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Powiadomił, że około godziny 15 podczas cofania pod jednym ze sklepów przy ulicy Targowej w Opocznie, prawdopodobnie zarysował inny pojazd. O spowodowaniu kolizji został powiadomiony przez znajomych, ponieważ sam podczas zdarzenia nie poczuł, aby doprowadził do kolizji drogowej i nieświadomy niczego odjechał. Kiedy zorientował się, że mógł brać udział w zdarzeniu drogowym postanowił powiadomić o tym policję. – Mężczyzna swoim samochodem przyjechał do opoczyńskiej komendy i opowiedział mundurowym o zdarzeniu. Policjanci przeprowadzili oględziny saaba. Stwierdzili na nim uszkodzenia, które mogły powstać w wyniku kolizji drogowej. Następnie, jak zawsze w takich sytuacjach, kierowca został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Niestety okazało się, że 38-latek jest nietrzeźwy – relacjonuje asp.szt. Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej policji.

Badanie wykazało u mężczyzny ponad 0,76 promila alkoholu w organizmie. W takiej sytuacji pomimo szczerych intencji kierowcy, policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami zobowiązani byli do zatrzymania mężczyźnie prawa jazdy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to nawet do 2 lat pozbawienia wolności.