Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

Kozienice

Część szpitala w Kozienicach tylko dla pacjentów z COVID-19

sobota, 14 listopada 2020 11:28 / Autor: Weronika Chochoł
fot. szpitalkozienice.pl
Weronika Chochoł

Do środy szpital w Kozienicach zapewni 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19, w tym 7 łóżek intensywnej terapii. Część miejsc w lecznicy już przekształcona została w tzw. miejsca covidowe.

Radom szczepienia

Szpital w Kozienicach został zobowiązany przez Wojewodę Mazowieckiego do przygotowania 100 łózek "covidowych" w tym 7 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. - 10 listopada złożyliśmy odwołanie od decyzji w zakresie terminu realizacji polecenia, według naszych szacunków realnym terminem realizacji w.w decyzji będzie 20 listopada - wyjaśnia dyrekcja szpitala.

Trwają przygotowania do wydzielenia 100 miejsc dla pacjentów z COVID-19. - Podjęliśmy też działania w celu zapewnienia odpowiednich, bezpiecznych warunków do pracy dla personelu medycznego, w szczególności zorganizowanie i wyposażenie gabinetów zabiegowych, punktów pielęgniarskich, miejsc wypoczynku. Zmuszeni jesteśmy także wykonać instalację tlenową i sprężonego powietrza w pomieszczeniach, w których będziemy leczyć pacjentów z COVID-19 - mówi Roman Wysocki - dyrektor szpitala w Kozienicach i dodaje: - Uruchomienie łóżek dla pacjentów z COVID-19 wymaga zapewnienia odpowiedniej kadry medycznej, w związku z tym konieczne jest dokonanie przesunięć głównie personelu lekarskiego i pielęgniarskiego z oddziałów szpitalnych do leczenia pacjentów z COVID-19. Zwróciliśmy się Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego o oddelegowanie do pracy w Oddziale Zakaźnym dwóch lekarzy. Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

W czwartek, 12 listopada do odwołania wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów do Oddziałów: Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii, Urologicznego oraz Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

W Oddziale Intensywnej Terapii już są leczeni pacjenci z COVID-19 wymagający prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej oraz bieżącego monitorowania przy użyciu kardiomonitorów i pulsoksymetrów. Pozostałe łóżka zostaną uruchomione do środy, 18 listopada: do poniedziałku na parterze w Oddziale Zakaźnym, do środy - w Oddziale Wewnętrznym z Pododdziałem Kardiologii.

Cały czas ograniczone są przyjęcia planowe do oddziałów: Chirurgii Ogólnej, Urazowo-Ortopedycznego, Laryngologicznego i Ginekologiczno–Położniczego. Do tych oddziałów przyjmowani będą jedynie pacjenci w stanie zagrożenia życia.

- Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności przyjmujemy pacjentki do Oddziału Ginekologiczno – Położniczego. Realizujemy także świadczenia zdrowotne w Oddziale Neonatologii. Zapraszamy kobiety do porodu - mówi roman Wysocki i apeluje: - Jeśli kobieta ciężarna chce urodzić u nas dziecko prosimy o kontakt z lekarzami Oddziału Ginekologiczno – Położniczego.

świadczeń zdrowotnych wszystkim zgłaszającym się pacjentom udzielają natomiast Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna oraz Podstawowa Opieka Zdrowotna. W Laboratorium Analitycznym Centralnym oraz Pracowni Radiologii i USG badania diagnostyczne są wykonywane.