Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

Kozienice

Skargi na dyrektorów kozienickich szkół bezzasadne

poniedziałek, 16 listopada 2020 16:47 / Autor: Kamil Zapora
fot. UM Kozienice/YouTube
Kamil Zapora

Taką decyzję podjęli radni w czasie nadzwyczajnej sesji rady miejskiej w Kozienicach on-line. Sesja była okazją do wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej.

Skargi dotyczyły dyrektorów szkoły podstawowej w Janikowie i PSP 3 w Kozienicach w zakresie działania strony internetowej i pochodziły od jednej osoby. Radni uznali je za bezzasadne. Uzasadnienie przedstawiła sekretarz gminy Sylwia Wąsik:

W czasie sesji wprowadzono także zmiany w uchwale budżetowej na ten rok i wieloletniej prognozie finansowej.

Opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej budowy nowej linii kolejowej z Kozienic zostało przełożone na przyszły rok. Czym jest to spowodowane wyjaśnił burmistrz Piotr Kozłowski:

Zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic: Kochanowskiego, Mickiewicza, Piłsudskiego, Wójcików i 11 Listopada:

Na Osiedlu Energetyki, między ulicą Żeromskiego, a blokami przy Kołłątaja powstanie pierwszy w mieście mini-plac zabaw. O tej koncepcji mówił burmistrz:

Radni podjęli dziś także uchwałę o udzieleniu dotacji celowej na wdrożenie programu wspierającego energetykę rozproszoną na budynkach użyteczności publicznej w Gminie Kozienice w celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Należy rozumieć to w ten sposób, że gmina chce, aby jej instytucje czerpały energię ze słońca za pomocą paneli fotowoltaicznych. Warto jednak podkreślić, że przyjęta dziś uchwała jest dopiero początkiem drogi:

Należy spodziewać się również tego, że panele fotowoltaiczne będą pojawiały się powoli na przestrzeni najbliższych lat, ponieważ ich ceny są wysokie, a Gmina wciąż realizuje inne proekologiczne programy wsparcia mieszkańców takie jak wymiana pieców.