Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

Końskie

Konecczanie odebrali nagrody

wtorek, 17 listopada 2020 19:03 / Autor: Marcin Prejs
fot. Starostwo Powiatowe w Końskich
Marcin Prejs

Koneckie starostwo podsumowało konkurs literacki „Patriotyzm XXI wieku”. Autorzy najlepszych prac odebrali nagrody.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Końskich odbyło się uroczyste wręczenie nagród głównych laureatom powiatowego konkursu literackiego „Patriotyzm XXI wieku”. Ceremonia miała skromny charakter kameralny wymuszony obostrzeniami związanymi z pandemią. Nagrody z rąk starosty koneckiego Grzegorza Pieca otrzymali: Natalia Boruń (uczennica ZSP w Stąporkowie za zajęcie pierwszego miejsca), Przemysław Błaszczyk (uczeń II LO w Końskich – II miejsce) i Kacper Gołacki (uczeń II LO w Końskich – III miejsce).

Komisja konkursowa przyznała również nagrodę specjalną dla autorki wiersza – Agaty Ciaś, uczennicy ZSP w Stąporkowie oraz trzy wyróżnienia: Aleksandrze Ciepluch, uczennicy ZSP w Stąporkowie, Julii Młynarczyk, uczennicy II LO w Końskich i Julicie Kwaśniewskiej, uczennicy ZSP w Stąporkowie. W imieniu wyróżnionych nagrody odebrały opiekunki: Dorota Kosierkiewicz i Grażyna Stolarska-Dukat.

Starosta konecki wręczył także podziękowania za pomoc i inspirację opiekunom merytorycznym młodych literatów: Grażynie Stolarskiej-Dukat, Dorocie Kosierkiewicz i Marzenie Maleszak. Specjalne podziękowanie zostanie przekazane również Barbarze Panek-Skurkiewicz za pomoc i zaangażowanie w pracach komisji konkursowej.