Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

Radomskie

Nowa droga przy szkole w Wierzchowinach

sobota, 21 listopada 2020 15:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Przebudowano fragment drogi powiatowej Wierzchowiny - Lisów na terenie gminy Jedlińsk.Nowy odcinek powstał przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach.

- Wbrew pozorom, najtrudniej pozyskać finansowanie na tego rodzaju krótkie odcinki dróg, zwłaszcza gdy trzeba niemal natychmiast poprawić stan bezpieczeństwa, jak miało to miejsce w tym przypadku. Dlatego tym bardziej dziękuję radnym i władzom gminy Jedlińsk za racjonalną decyzję o współfinansowaniu tej inwestycji - powiedział Waldemar Trelka, starosta radomski.

Zakres prac obejmował budowę szerszej jezdni z nową nawierzchnią i poboczami utwardzonymi kruszywem i rowami odwadniającymi. Oprócz tego wykonano chodnik przy budynku szkoły oraz zatokę parkingowa na kilkanaście pojazdów.

- Jestem niezwykle wdzięczna za tę inwestycję, która w skali powiatu jest może niewielka, ale szczególnie ważna dla mieszkańców. Stanowi też istotny wkład w poprawę bezpieczeństwa naszych uczniów oraz rodziców, dowożących je do szkoły - mówiła podczas symbolicznego otwarcia drogi Justyna Turzyńska, dyrektor szkoły w Wierzchowinach.

Przebudowa odcinka kosztowała 395,5 tysiąca złotych, z czego 137 tysięcy stanowiła dotacja z budżetu gminy Jedlińsk.