Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

Radomskie

36 łóżek dla chorych na COVID-19 w szpitalu w Pionkach

poniedziałek, 23 listopada 2020 11:24 / Autor: Michał Kaczor
Fot. Mariusz Siczek / Powiat Radomski
Michał Kaczor

W szpitalu w Pionkach powstaje oddział dla chorych na COVID-19. Znajdzie się w nim 36 łóżek, w tym jedno respiratorowe.

Zgodnie z decyzją wojewody, od 25 listopada część szpitala w Pionkach będzie przeznaczona dla chorych na COVID-19. W budynku przy ul. Harcerskiej znajdzie się 36 łózek, w tym jedno respiratorowe.

- Szpital ma obowiązek zorganizowania 36 łóżek dla chorych COVID-19. Ma również zapewnić 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – mówi Marcin Genca ze Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Przekształcony zostanie oddział wewnętrzny.

- Od środy, 25 listopada, dotychczasowy oddział wewnętrzny w budynku przy ulicy Harcerskiej ma zacząć działać w trybie gotowości do przyjęcia chorych z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Skompletowaliśmy obsadę medyczną, która będzie opiekować się chorymi, a wszyscy lekarze i pielęgniarki przeszli dodatkowe specjalistyczne przeszkolenie z obsługi respiratora. Mamy też zapewniony odpowiedni zapas tlenu w butlach – mówi Bernarda Dudek, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach.

Kolejnych 5 łóżek obserwacyjnych zorganizowano na oddziale dawnej ginekologii - w drugim budynku szpitala przy ul. Niepodległości.

Zakład Opiekuńczo – Leczniczy oraz oddział chirurgii w budynku przy ulicy Niepodległości funkcjonują normalnie. Od soboty mają odbywać się już planowe zabiegi ortopedyczne.

- Mimo trudnej sytuacji, związanej z pandemią i olbrzymiego obciążenia personelu medycznego, chcemy leczyć również pacjentów niecovidowych. Od soboty, 28 listopada na oddziale chirurgii mają rozpocząć się planowe zabiegi ortopedyczne, w tym m.in. artroskopia kończyn dolnych. Rozpoczęliśmy również zabiegi ostrzykiwania stawów osoczem bogatopłytkowym – dodaje dyrektor szpitala w Pionkach.