Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

Końskie

Darmowe testy bez skierowania i rejestracji

poniedziałek, 23 listopada 2020 15:31 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu
Marcin Prejs

Wymazy do przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa będą pobierane w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu bez konieczności rejestracji telefonicznej. RCNT, jako jedyna instytucja w regionie, przeprowadza testy za darmo, bez skierowania od lekarza.

Do wykonania bezpłatnego badania uprawnione są osoby zameldowane na terenie województwa świętokrzyskiego. – Z testów mogą skorzystać pracownicy instytucji, urzędów, ale nie tylko: są one przeznaczone dla wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Mogą je wykonać osoby, które mają jakieś wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, albo ci którzy wiedzą, że mogli mieć kontakt z osobą zainfekowaną koronawirusem i obawiają się, iż teraz same mogą teraz zarażać innych – mówi Marcin Zawierucha, dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

Wymazy pobierane są w przenośnym punkcie pobrań (namiot) usytuowanym na terenie RCNT w Podzamczu, w dni powszednie, od godziny 8 do 11. Dotychczas pobranie wymazu trzeba było uzgadniać telefonicznie, w przeddzień badania. Teraz ten wymóg zostaje zniesiony. Laborantom należy podać swój numer PESEL oraz adres e-mail. Wyniki badania są obecnie przesyłane na ten adres w ciągu 24 godzin.

Darmowe testy dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego są przeprowadzane w ramach programu „Stop wirusowi” opracowanego przez Urząd Marszałkowski, a finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.